Samsunlular Yılbaşında Bulvar AVM'de Buluştu!

Bulvar AVM'de Buluşan Samsunlular 2022'ye 4 kala, 4 gün boyunca Unutulmaz Nostalji Gazinosu, Muhteşem Bando Performansları ve sürpriz organizasyonlarla bir araya geldi.

Samsun 02.01.2022, 17:19 02.01.2022, 17:42
Samsunlular Yılbaşında Bulvar AVM'de Buluştu!

Bulvar AVM'de yılbaşı etkinlikleri 28 Aralık Salı Günü Bando performansları ile başlayarak 4 gün boyunca canlı müzikleri eşliğinde keyifli alışveriş imkanı sunuldu. 

HOŞ GELDİN 2022 demeden önce, Samsunlular Bulvar AVM'de doyabıya eğlenenerk alışveriş yapma mutluluğunu bir arada yaşadı.

4 gün boyunca birbirinden güzel etkinlikler için Samsun merkezinde, biraraya gelen ziyaretçiler Nostalji Gazinosu, Muhteşem Bando Performansları ve sürpriz organizasyonlar Bulvar AVM’de ziyaretçilerin yüzünü güldürdü.

Dj Performans eşliğinde gerçekleşen Nostalji Gazinosu 70’ler ve 80’ler döneminin ruhunu yansıtırken O dönemin özel görüntüleri eşliğinde, aynı dönemin coşkulu müzikleri unutulmaz bir nostalji deneyimi yaşattı.

Pera Sanat Akademi işbirliği ile mağaza çalışanlarına özel Türk sanat müziği mini konseri gerçekleşti.

Çocuklar için hazırlanan sürpriz etkinliklerde Noel baba da vardı. Çocuklarla dans eden Noel baba şeker ve balon dağıtımı yapıldı. BULVAR AVM'de etkinlik, çocukların yanı sıra büyüklerden de yoğun ilgi gördü.

Bulvar Samsun Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 18 yıldır atıl durumda bulunan tarihi Samsun Tütün Fabrikası’nın kentsel yenileme projesi kapsamında restore edilmesiyle ülke ekonomisine kazandırıldı.

1887 yılında kurulup uzun süre ülke ekonomisine fabrika olarak hizmet veren tarihi bina kentin en önemli alışveriş mekanları olan Mecidiye ve Gazi Caddeleri’nin tam ortasında yer alıyor. 1994 yılından bu yana da kent merkezinde atıl durumda bulunan bina, örnek bir kentsel yenileme projesi kapsamında ele alınarak restore edildi. 2010 yılının üçüncü çeyreğinde başlanan restorasyon çalışmaları 25 ay gibi son derece kısa bir sürede tamamlandı.

BULVAR AVM NE ZAMAN KURULDU, TARİHÇESİ NEDİR?

Temmuz 2012’de Samsunluların hizmetine sunulan Bulvar Samsun Karadeniz’e gelen yabancı turistler için de çekim merkezi oldu. Buraya gelen turistler Samsun’un son derece özellikli tarihi mekanları içinde alışveriş yapma ve gerçekleştirilen kültürel etkinlikleri izleme imkanına sahip oluyor. Yerli ve yabancı 45 marka 50 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleştirilen ve yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayan Bulvar Samsun Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 17.400 metrekarelik bir alan üzerine kuruldu.

Bulvar Samsun’da Anadolu mimarisinin tipik özelliklerinden olan iç avlular ile çok geniş bir meydan bulunuyor. Kültür, sanat ve eğlence etkinliklerinin gerçekleştirileceği meydanın ortasında ise yıllarca bu fabrikada çalışarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan emekçilere şükran duygularını ifade etmek için bir heykel yer alıyor. Tütün yaprağını sembolize eden, emekçi bir kadın ve erkeğin omuz omuza olduğu 2,5 x 1,7 x 1 metre ebadında heykel, heykel sanatçısı Hakan Karakaya’nın imzasını taşıyor.

Bulvar Samsun, ‘AVM Oscarı’ olarak da bilinen ‘2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’nde, ‘Avrupa’nın En İyi Yenileme Projesi Jüri Özel Ödülü’ ve kendi kategorisinde ‘Avrupa’nın En İyi AVM’si Onur Ödülü’nün sahibi oldu. Bulvar Samsun, aynı zamanda Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri’nde de “En İyi Alışveriş Merkezi” ödülüne layık görülmüştür.

Şehir merkezinde en gözde yer olan ve Cumhuriyet Meydanı olarak bilinen merkezde yaklaşık olarak 37,000 m2 alan üzerinde kurulan bu fabrika Samsun’a 110 yıl boyunca hizmet vermiştir. Ayrıca fabrikanın en önemli ham maddesi, yani ana madde olarak bilinen yaprak tütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere depo ve bakım tesisleri de yapılmıştır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)