SAMSUNSPOR TÜZÜĞÜNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu Adına açıklamada bulunan Başkan Sadi SUBAŞI, Samsunspor’a daha çok sayıda kadın üye kazandırmak ve Samsunspor’da spor yapmış eski sporcuların kulüp üyesi olmasına zemin hazırlandığını söyledi.

Samsun 18.08.2021, 18:09 18.08.2021, 18:16
SAMSUNSPOR TÜZÜĞÜNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Samsunspor’a daha çok sayıda kadın üye kazandırmak ve Samsunspor’da spor yapmış eski sporcularımızın kulüp üyesi olmasına zemin hazırlandığını beirten Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu Başkan Sadi Subaşı, Samsunspor Genel Kurullarında seçilen geçici üye sayısı 20’den 50 e çıkartılırken, geçici üye olabilme şartı olan kulüp üyeliği süresi de 5 (Beş) Yıla indirildiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

Samsunspor’a daha çok sayıda kadın üye kazandırmak ve Samsunspor’da spor yapmış eski sporcularımızın kulüp üyesi olmasına zemin hazırlanmıştır.  

Bu amaçla;

1- Samsunspor Kulübünde lisanslı olarak üç yıl amatör ve profesyonel spor yapmış ve uluslararası müsabakalarda Samsunspor’u temsil etmiş sporcular istekleri halinde giriş ücreti ve yıllık aidatları ödemeksizin üye olabileceklerdir.

2- Üniversite eğitimi devam eden öğrencilerde, lisans eğitimleri devam ettikleri sürece giriş aidatı ödemeksizin yıllık aidatın yarısını ödemek şartı ile üye olabileceklerdir.

3- Aidat borcu olmayan üyelerin üyelikleri devam ettiği sürece eşleri de, istedikleri takdirde yıllık aidatın 1/3 ünü vermek koşulu ile Samsunspor üyesi olabileceklerdir.

4- Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin en az iki üyesinin kadın üye olması zorunluluğu getirilmiştir.

5- Samsunspor Kulüp Başkanlığını iki dönem üst üste yapanların 3. Kez başkan olamayacakları kuralı getirilmiştir.
6- Divan Kurulu Başkanlığının önerisi ve Yönetim Kurulunun kabul etmesi halinde aşağıda belirtilenler Samsunspor Onur Üyesi yapılırlar.

Samsun milletvekilliği ve bakanlık yapanlar,

Samsunspor’a maddi ve manevi destek verenler,

Samsunspor kulübü Başkanlığı yapmış olanlar arasından aday gösterilenler Samsunspor Onur Üyesi yapılırlar. (Bu üyelerden kulüp üyesi olanların dışında ki onur üyelerinin genel kurullarda seçme ve seçilme hakkı yoktur.)

7- Samsunspor olağan ve olağanüstü seçimlerine üye olarak katılabilmek için genel kurul tarihinden en az 60 (Altmış gün) önce kayıt işleminin tamamlanmış olması şarttır.

8- Divan Kurulu tüzüğünde yapılan değişikliklerle;

Samsunspor Genel Kurullarında seçilen geçici üye sayısı 20’den 50 e çıkartılırken, geçici üye olabilme şartı olan kulüp üyeliği süresi de 5 (Beş) Yıla indirilmiştir.

Divan Başkanlık Kurulu Seçiminin de yapılacağı Samsunspor Divan Genel Kurulları, Samsunspor Olağan Genel Kurullarından sonra ki 60 (Altmış gün) içinde Divan Kurul Başkanlığı tarafından yapılacak çağrı ile toplanır şeklinde yeniden düzenlenmiştir.

Samsunspor Divan Genel Kuruluna katılacak üyeliği 15 yılını doldurmuş daimi üyelerle, Samsunspor Kulübü Olağan Genel Kurullarında seçilen 50 geçici üyelerin listesi Samsunspor Sicil Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenerek ilan edilir. Çağrı ise gazete ilanı yanında SMS ve e-posta yolu ile yapılır. Disiplin, Denetleme ve icil Kurulu Kurul Başkanları da, Samsunspor Divan Genel Kurulunun katılımcısıdır.

Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu Adına

Başkan

Sadi SUBAŞI

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442