Alexa

Samsun'un Havza İlçesinde Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi doğrultusunda Havza ilçesi Belediye Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen 'Muhtarlar Buluşması' yapıldı.

Samsun'un Havza İlçesinde  Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
banner327
İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi doğrultusunda muhtarların şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere Havza ilçesi Belediye Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen 'Muhtarlar Buluşması'na Samsun Valisi İbrahim Şahin katıldı.

Muhtarlar toplantısına, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ,  Havza Kaymakamı Alper TANRISEVER, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Nihat SOĞUK, Havza Belediye Başkanı Av. Murat İKİZ, İl Mahalli İdareler Müdürü Hayri ŞEN ile Havza ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları katıldı.
      
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri köylerde, şehirlerde, şehirleri birbirine bağlayan yollarda, ilçeler ve ilçeleri birbirine bağlayan yollarda konuşulan bir yol hikâyesi gelip gidiyordu. Bu yol hikâyesini önümüzdeki seçime kadar mutlaka bitirmeliyiz. Bir köye gittiğimizde bizim yolumuz bozuk denmemesi lazım. Bunu bitirmeliyiz. Farkında mısınız bilmiyorum ama gücümüzün üzerinde beton yollar yaparak, 7-8 yıl geriye dönmeden yol bakım ve onarım masrafını ortadan kaldıracak son derece operasyonel, konsantre ve yakın takip içinde hizmet sürdürdük. Allah’a çok şükür büyük oranda hedeflerimizi gerçekleştirdik.” dedi.
      
Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmada; “15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Siyasi Tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. 15 Temmuz bizim aslında ikinci Kurtuluş Savaşımızdır. 15 Temmuz’u nasıl 19 Mayıs’ı, 23 Nisan’ı ve 29 Ekim’i kutluyorsak, 15 Temmuz’u da aynı kutlayacağız. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız."dedi.
      
Vali Şahin; "Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde milletimizin tercihiyle iş başına gelmiş muhtarlarımız olarak, Türkiye’nin sorunlarının çözümünde her birinizin inisiyatif alması, öncülük yapması, milletimize rehberlik etmesi hem son derece önemlidir, hem de son derece değerlidir. Gün birlik ve beraberlik günüdür." dedi.
      
Havza Kaymakamı Alper TANRISEVER, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Nihat SOĞUK, Havza Belediye Başkanı Av. Murat İKİZ, İl Mahalli İdareler Müdürü Hayri ŞEN ile Havza ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları katıldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 21:59
YORUM EKLE