Alexa

Samsun’un yarınları için aynı heyecanı hissettiler

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal Samsun üniversitesini ziyaret etti.

Samsun’un yarınları için aynı heyecanı hissettiler

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal Samsun üniversitesine ziyarette bulundu.

Genel Sekreter İlhan Bayram ve beraberindeki heyeti Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin ağırladı. Genel Sekreter İlhan Bayram ve beraberindeki heyet yapımı devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Kesgin, Samsun Üniversitesi’nin yapılanması ve gelecek vizyonu ile ilgili karşılıklı istişarede bulunma fırsatı yakaladıklarını belirterek, Gelecekte Samsun ile ilgili çalışmalara ve planlamalara ait geniş çerçeveli bir istişarelerinin olduğunu söyledi. Samsun Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren gösterdikleri yakın ilgi ve destekleri nedeniyle başta Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir olmak üzere SBB Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın şahsında tüm yönetim birimlerine teşekkür etti.

SBB Genel Sekreteri İlhan Bayram ise yaptığı konuşmada, Samsun Üniversitesi öğrencilerinin ulaşımlarının kolaylaştırılması ve yol kalitesinin arttırılması amacıyla başlattıkları çalışmaları en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade belirtti.

Üniversitenin Samsun kimliğinin hak ettiği yere ulaşmasında önemli katkısının olacağına gönülden inandıklarını belirten Bayram, "Henüz bir yılını yeni tamamlamış olan üniversitemizin gelişim sürecini yakından takip ediyoruz. Bu hususta özverili çalışmalarından dolayı Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın ve tüm çalışma arkadaşlarını gönülden tebrik ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikle üniversitemizin 19 Mayıs ilçesinde yer alan Ballıca Yerleşkesi’nin ulaşım altyapısını iyileştirici çalışmalarımızı tamamladık, şu anda da Canik Yerleşkesi’ne ulaşımın sağlandığı Hasköy Mevki-Canik Yerleşkesi arasındaki güzergahı çift şerit halinde kullanılmasını sağlayacak sıcak asfaltlama çalışmalarımızla ulaşım alt yapısını güçlendiriyoruz." dedi.

Samsun’un yarınları için aynı heyecanı hissettiklerini ve bir iletişim zemini yakaladıklarını belirten Bayram, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beyin önderliğinde şehrimizin yarınları için büyük özveri ve itina ile çalıştığımızı bilerek müsterih olmasını temenni ediyorum. Büyükşehir Belediye başkanlığımız şehrimizin yarınları için çalışıyor, biz de hem üniversitemizle ortak çalışmalar yapacağımız alanları belirleyebilmek hem de devam eden çalışmalarımızı yerinde denetleyebilmek maksadıyla sayın genel sekreterimiz Doç. Dr. Salih Kesgin’in şahsında Samsun Üniversitemizi ziyarete geldik. Samsun’un yarınları için aynı heyecanı hissettiğimizi gördüğümüz bir iletişim zemini yakaladık.” dedi.          

Ziyaret, genel sekreter Kesgin ve Bayram’ın beraberindeki heyet ile birlikte Canik Yerleşkesi’nde devam eden ulaşım altyapı çalışmalarını yerinde incelemesi ile son buldu.

                                 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 15:56
YORUM EKLE