SAMULAŞ 'ın Karla Sınavı

Samsunda yoğun yağan kar tranvayı durduramadı. Vatandaşlar, yoğun kar yağışı nedeniyle toplu ulaşım araçlarına yöneldi. SAMULAŞ ekipleri geceden itibaren aldığı tüm önlemlerle seferleri açık tutarak yolcuların mağduriyet yaşamasını önledi.

Samsun 16.02.2021, 17:28
SAMULAŞ 'ın Karla Sınavı

Samsun'da etkili olan kar yağışı, tramvay seferlerinde aksamaya neden olmadı. Vatandaşlar, yoğun kar yağışı nedeniyle toplu ulaşım araçlarına yöneldi. SAMULAŞ ekipleri geceden itibaren aldığı tüm tedbirlerle seferleri açık tuttu.

Dün akşam saatlerinden itibaren Samsun'da etkili olan kar Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerini teyakkuz haline getirdi. Kar yağışının başlamasından itibaren gece gündüz aralıksız çalışma gerçekleştiren ekipler kent genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına ara vermeden devam etti. Ana ulaşım arterleri, kavşaklar, taşıt ve yaya köprüleri, hastane güzergahı başta olmak üzere toplu taşıma araçlarının güzergahlarının açık kalmasına öncelik verildi. SAMULAŞ’ a bağlı ekipler geceden itibaren raylar üzerinde temizlik çalışması yaparak hattın açık kalmasını sağladı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir açıklamasında, "SAMULAŞ olarak dün gece seferlerin tamamlanmasının ardından tüm ekiplerimiz sabah ilk tramvay saatine kadar hattın işletmesine engel oluşturabilecek her türlü aksaklığı gidermek adına mesaiye devam etti. Tramvay işletmemizde aksama olmaması adına ve yolcularımızın istasyonlarda bekleyerek mağduriyet yaşamaması için ekiplerimiz filomuzda bulunan tramvayların tamamına yakınını hizmete vererek sağlıklı, güvenilir ve konforlu ulaşım için çalıştı. Tüm tramvaylarımız ile Tıp Fakültesi - Tekkeköy arasında ulaşımı aksatmadan hizmet devam ediyor" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)