'Sanat Çarşısı' Sergi ve Konser Etkinliği Sanatseverlerin Ziyaretine Açıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) ve İlkadım Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ”Sanat Çarşısı” sergi ve konser etkinliği sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Samsun 25.10.2021, 19:53 25.10.2021, 20:11
'Sanat Çarşısı' Sergi ve Konser Etkinliği Sanatseverlerin Ziyaretine Açıldı

Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) ve İlkadım Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ”Sanat Çarşısı” sergi ve konser etkinliği  yoğun katılım ile sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Sanat çarşısı, Gazi Park bahçesinde kurulan 25 Ekim-31 Ekim tarihlerinde 7 gün boyunca kapıları sanat severlere açık kalacak. ”Sanat Çarşısı” sergisi açılışına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ,eşi Lütfiye Demirtaş, SASAD Başkanı Ömer Umutlu, Samsun İli Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Çiftlik Mahallesi Muhtarı Fatma Aksoy, STK temsilcileri ve çok sayıda sanat sever katılım sağladı.

“Şehrimizin bu etkinliğe ihtiyacı vardı”

Samsunlu Sanatçılar Derneği Ömer Umutlu; Sanat ve Sanatçı bağlamında Samsun Türkiye önemli iller arasında yer almakta. Eğer Samsun’da bir marka aranıyorsa Sanatçı ve Sanat şehri Samsun denmelidir. İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş ile birlikte bir şehre bir hareket katıyoruz. Şehrimizin bu etkinliğe bu ruha ihtiyacı var” dedi.

“Sanata ve sanatçıya olan gönül bağlarımızı koparmıyoruz”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Bu gibi etkinlikleri her yıl daha da geliştirerek 19 Mayıs ruhunun yaşadığı şehrimizde temsil etmek istiyoruz. Bizim bütün sanat camiasıyla, eğitim camiasıyla her alanda bu şehir için çalışan insanlarımız ile birlikteliklerimiz olacak. Sanatı ve sanatçıyı destek olmanın yerel yönetimler olarak bizlerin büyük görevi olduğunu düşünüyorum. Biz sanatçılarımızla çalışmalarımızın sadece etkinliklerde etkinliğe olmamasını istiyoruz. Bu nedenle ilişkilerimizi sıkı tutup gönül bağlarımızı koparmıyoruz. Bu manada Samsunlu sanatçılara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Bugün burada bir araya gelen sanatsever dostlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Samsunlu yazarlar eserlerini hediye etti”

Konuşmalarında ardında Sanat Çarşısı sergisinin açılış gerçekleşti. Açılış sonrası tek tek kurulan stantları katılımcılarla birlikte gezen ve bilgiler alan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a Şair-Yazar Ufuk gürel Yücel “Yıllarda Sonra Şiirler” ve Karikatürist Murat  İlhan “İlhan Toloji” adlı kitapları imzalayıp hediye etti.

“7 gün boyunca açık kalacak”

25 Ekim -31 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak Sanat Sergisinde Çini, Heykel, Resim, Seramik, Oyuncak, Hattat, El Sanatları ürünleri,
Samsunlu Yazar ve Şairlerin Eserlerinin yanı sıra, TRT Ses Sanatçısı Nusret Yılmaz’ın sahne alacağı konser ile Animasyon, Dj Performans gösterisi ile son bulacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)