Savaş Gayretli, Yerli Üretime Destek Veren Başkan Demir'e Teşekkür Etti

BEM BİR SEN Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, Samsun Büyükşehir Belediyesi Taş Elemanları Üretim Tesislerini ziyaret etti.

Samsun 11.01.2021, 22:34 11.01.2021, 23:18
Savaş Gayretli, Yerli Üretime Destek Veren Başkan Demir'e Teşekkür Etti

Savaş Gayretli, Samsun Büyükşehir Belediyesi Taş Elemanları Üretim Tesislerini ziyaret etti. Gayretli, 2007 yılında Samsun Büyükşehir belediyesi bünyesinde kurulan Doğaltaş elemanları üretim tesisinin son yıllarda üretim çeşitliliğini artırarak sektöre yeni bir bakış açısı getirdiğini belirtti.

BEM BİR SEN Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, Samsun Büyükşehir Belediyesi Taş Elemanları Üretim Tesisleri Müdürü Serkan Dilbaz ile bir süre sohbetinde yaptığı açıklamada, “Zaman mevhumu tanımadan görevini en iyi şekilde yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Doğal Taş elemanları üretim tesisinin Müdürü üyemiz Makine Mühendisi Serkan Dilbaz'a ziyaret ederek çalışmalarında başarı dileklerimizi ilettik” dedi.

Standart üretilen Granit, Bordür, Yağmur oluğu, Plaktaş Küptaş'ın yanı sıra özel tasarım Çeşmeler, Kent mobilyaları, logo Taşı, Santraç Takımı, Taş ev, Kuş evleri, Süs Havuzu gibi ürünleri tasarlayıp tesis içinde bulunan teşhir alanında alıcıların beğenisine sunulduğuna dikkat çeken Gayretli açıklamasını şöyle sürdürdü; 

"Birçok şehirde pazar payı oluşan tesis özel şahıslara, Kurum ve kuruluşlar ile belediyelere de satış yapmaktadır. Belediyemizin bütün projelerinin taş ihtiyacını kendi öz kaynakları ile karşılayan tesis diğer belediyelere de örnek teşkil etmektedir. Bu dönem Büyükşehir belediye başkanımız Sn. Mustafa Demir'in öz ve yerli kaynaklara yönelmesi ile yıldızı parlayan tesis toplam cirosunu geçen senelere oranlara ikiye katlamış durumda. Yurt dışı ihracatına da önem verilen tesis de kontrolü bir şekilde ihracata yönelik hassas üretim yapılıyor. Bu gibi yatırımları desteleyerek yerli üretime destek vermesi nedeni ile Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mustafa Demir'e BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanlığı olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)