SAYİDER Başkanı Cemil Bilici Rektör AYDIN’ı ziyaret etti

Cemil BİLİCİ, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN’ı ziyaret etti.

Samsun 14.07.2021, 19:22
SAYİDER Başkanı Cemil Bilici Rektör AYDIN’ı ziyaret etti

Samsunlu Almanyalılar Ve Yabancı İş Adamları Derneği (SAYİDER) Başkanı Cemil BİLİCİ, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN’ı ziyaret etti.

Mahmut AYDIN, Cemil BİLİCİ ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı.

Cemil BİLİCİ, dernek çalışmaları hakkında bilgi verip, yönetim kurulu üyelerini tanıttıktan sonra derneklerinin Samsun’a ciddi anlamda katkılarının bulunduğundan bahsetti.

"HEDEFİMİZ SAMSUN'A YATIRIM KAZANDIRMAK"

SAYİDER Başkanı Cemil BİLİCİ, "Dernek olarak; Samsunlu gurbetçileri bir araya toplamak ve şehrimiz Samsun’a yatırım kazandırmak amacındayız. Ülkemizin kalkınması ve gelişmiş devletler seviyesinde yer alması için tecrübelerimizi ve bilgilerimizi paylaşarak sermayelerimizi ülkemizin hizmetine aktarıyoruz. Bu kapsamda devletimizle el ele projeler geliştirerek şehrimiz Samsun’a yatırım kazandırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

ORTAK AKIL VURGUSU

Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN dernek faaliyetlerinden memnuniyetini ifade ederek, “Samsun adına güzel işler başarabilmek ortak akıl ile mümkündür. Derneğinizin bu konuda ciddi yardımlarda bulunacağına inanıyorum. Yurtdışı tecrübelerini aktararak, Şehrimize, Ülkemize kıymetli katkılar sağlayarak Derneğiniz güzel bir amaca hizmet ediyor. Çalışmalarınızda başarı diliyorum dedi.

SAYİDER yönetim kurulu üyeleri, Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın misafirperverliği için teşekkürlerini iletirken, SAYİDER Başkanı BİLİCİ günün anısına hediye takdim etti.

Görüşmede, iki kurum arasında gerçekleştirilecek iş birliği faaliyetleri hakkında fikir alışverişi yapıldı. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)