SAYİDER, Samsun Valisi Zülkif DAĞLI'yı ziyaret Etti

Samsunlu Almanyalılar Ve Yabancı İş Adamları Derneği (SAYİDER) Başkanı Cemil BİLİCİ, beraberindeki heyetle birlikte Samsun Valisi Dr. Zülkif DAĞLI'yı ziyaret etti.

Samsun 09.09.2020, 00:43 09.09.2020, 01:32
SAYİDER, Samsun Valisi Zülkif DAĞLI'yı ziyaret Etti

Samsun adına güzel işler başarabilmenin ortak akılla olabileceğini söyleyen Samsun Valisi Dr. Zülkif DAĞLI , Samsunlu Almanyalılar ve Yabancı İş Adamları Derneği (SAYİDER) Başkanı Cemil BİLİCİ ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı.

SAYİDER Başkanı Cemil BİLİCİ, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Samsun Valisi Dr. Zülkif DAĞLI ya 'hayırlı olsun' ziyareti gerçekleştirdi.

Samsun'a yatırım kazandırmak istediklerini belirten Başkan Bilici, hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra burada yaptığı konuşmada, ‘‘Dernek olarak; Samsunlu gurbetçileri bir araya toplamak ve şehrimiz Samsun’a yatırım kazandırmak amacındayız. Kurulduğu Altı yıllık süre zarfında, yurtdışından Şehrimize büyük sermaye aktarımına vesile olduk. Ülkemizin kalkınması ve gelişmiş devletler seviyesinde yer alması için tecrübelerimizi, bilgilerimizi paylaşarak, sermayelerimizi Ülkemizin hizmetine aktarıyoruz. Bu kapsamda devletimizle el ele projeler geliştirerek şehrimiz Samsun’a yatırım kazandırmak istiyoruz. Sayın Valim ’inde desteklerini önemsiyoruz.” dedi.

 Vali Dr. Zülkif Dağlı, SAYIDER heyetine teşekkür ederek, ziyaretlerinden dolayı dernek faaliyetlerinden memnuniyetini ifade etti. Vali Dağlı, “Samsun adına güzel işler başarabilmek ortak akıl ile mümkündür. Ülkemizi tanımadan yatırım yapmak isteyen Gurbetçi vatandaşlarımızın yanlış insanlarla karşılaşıp mağdur olduklarını biliyorum. Derneğiniz bu konuda ciddi yardımlarda bulunacağına inanıyorum. Derneğiniz güzel bir amaca hizmet ediyor. Çalışmalarınızı takdir ediyor, başarı diliyorum dedi.

SAYİDER yönetim kurulu üyeleri, Samsun Valisi Zülkif DAĞLI ya misafirperverliği için teşekkürlerini ilerek, bir hediye takdim etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)