Şehrimize Genel Öğrencileri Mağdur Etmiyoruz

İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Şehrimize gelen her öğrenciyi mutlaka barındırıyor, asla mağdur etmiyoruz" dedi

Samsun 06.10.2021, 16:50
Şehrimize Genel Öğrencileri Mağdur Etmiyoruz

İsmail Hakkı Kasapoğlu, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.Kasapoğlu, "Şehrimize gelen her öğrenciyi mutlaka barındırıyor, asla mağdur etmiyoruz" dedi

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu,basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

'GÜÇLÜ SAMSUN BASINI GURUR VERİCİ'

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, yönetim kurulu üyeleri, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'nu ağırladı.

Basın mensuplarıyla kahvaltı yapan ve sohbet eden Kasapoğlu konuşmasında, "Samsun, yerel basın yayın organları ve ulusal medya temsilcilikleriyle güçlü bir basın ağına sahiptir. Bu durum hepimiz için hem sevindiricidir hem de gurur kaynağıdır. Özellikle güçlü ve kurumsal yerel basın konusunda Samsun, ülkemizin önde gelen illerinden birisidir" dedi.

ÖĞRENCİLER VE YURT SORUNU

Müdür İsmail Hakkı Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin Samsun'daki yurt problemine dair ise şu değerlendirmeyi yaptı:

"Okul dönemi başlayınca yurtlarda bir yoğunluk oluştu. Bunun üzerine sayın Valimizin talimatları ile birlikte tüm kamu kurumlarının misafirhanelerini 1 ay boyunca ücretsiz açarak bu yoğunluğu gidermeye çalıştık. Bu süreçte hiçbir öğrencimizi mağdur ettiğimizi düşünmüyorum. Buraya gelen başvuruda bulunan tüm öğrencilerimize, belki 1-2 gün gecikmeli de olsa mutlaka cevap verdik. Şu anda kamu misafirhanelerinde yerlerimiz var. İlk zamanlarda her zaman yoğunluk oluyor, olmuştur. Tabi ki öğrencilerimiz şehri, arkadaşlarını tanıdıkça yer değiştirebiliyor. O zaman da yurtlarda ve misafirhanelerde bir sirkülasyon oluşuyor. Şu anda bizde bekleyen öğrencimiz yok. Yeni gelen olursa da kamu misafirhanemizde 1 ay ücretsiz ağırlayabiliyoruz. Birkaç gün önceki yoğunluk biraz daha azaldı. Bunun yanı sıra korona ile alakalı sıkıntı yaşamamayı umut ediyoruz. Olursa da yine valimizin talimatı ile bir bekleme alanı oluşturacağız. İnşallah bu sene korona vakalarını olabildiğince kontrol altında tutar ve sağlıklı bir eğitim-öğretim sezonu geçirmiş oluruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)