Alexa

Sevdamız Samsun Platformu, Futbol Şehitlerini Andı

Sevdamız Samsun Platformu, Türk futbol tarihinde kara bir gün olarak geçen 20 Ocak’ta futbol şehitlerini mezarları başında andı.

Sevdamız Samsun Platformu, Futbol Şehitlerini Andı

Samsunlu genç iş adamları tarafından kurulan Sevdamız Samsun Platformu Türk futbol tarihinde kara bir gün olarak geçen 20 Ocak’ta futbol şehitlerini mezarları başında andı.

Platform Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Seven tarafından yapılan açıklamada, 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynanacak Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için bu kente giden Samsunspor takımı, sabah saat 09.30 sıralarında Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu  kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomiç ise Yugoslavya’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat ettiğini belirterek, Sevdamız Samsun Platformu, Türk futbol tarihinde kara bir gün olarak geçen 20 Ocak’ta futbol şehitlerini mezarları başında andığını söyledi.

Asri Mezarlığı’nda Teknik Direktör Nuri Asan ve o dönem kulüp müdürü olan ve kazada yaralanan Yüksel Özan ile Kırakanköy’de ise otobüs şoförü Asım Özkan kabirleri başında dualarla anan Sevdamız Samsun Platformu ve Başkanı Nuri Seven, “Samsunsporumuzun böyle bir acıyı tekrar yaşamamasını temenni ediyoruz. Kazada hayatlarını Samsunspor’un yoluna verenlere rahmet diliyoruz” şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 15:39
YORUM EKLE

banner325