Sevdamız Samsun Platformu Hızır gibi yetiştiler

Sevdamız Samsun Platformu, Canik ve Atakum ilçesinde 55 mahallede ihtiyaç sahiplerine hızır gibi yetişerek alışveriş kartı hediye etti.

Samsun 03.05.2021, 03:18
Sevdamız Samsun Platformu Hızır gibi yetiştiler

Sevdamız Samsun Platformu, korona virüsle mücadele kapsamında alınan tam kapanma kararından önce İlkadım, Canik ve Atakum ilçesinde 55 mahallede ihtiyaç sahiplerine hızır gibi yetişerek alışveriş kartı yardımında bulundu.

Kurulduğu günden bu yana 3 yıllık zaman diliminde özellikle gıda ve ekmek desteğinde bulunan platform üyeleri, Ramazan ayında ‘Ramazan Paylaştıkça Bereketlenecek’ sloganı ile yeni bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza attı.

Sevdamız Samsun Platformu Genel Başkan Nuri Seven, platformun yönetimin kurulu, temsilcileri, üyeleri ve gönüllülerinden gelen bağış ve destekler ile bu çalışmaları birlikte başardıklarını, muhtarlar ile koordineli olarak çalışarak belirlenen kişilere alışveriş kartlarını teslim ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin ve dünyanın geçtiği bu zor günlerde insanların birbirlerine destek olması gerektiğini söyleyen Başkan Nuri Seven yaptığı açıklamada, “Biz Sevdamız Samsun Platformu olarak, elimizden geleni yapıyoruz. Bizlere maddi ve manevi destek verenlerden aldığımız güç ile bu mübarek ayda insanlara el uzatmak imkanı olan herkesin vatandaşlık görevidir. ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ sözü de böyle günlerde daha da anlam kazanıyor” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)