Sistem Global Danışmanlık, 9. ofisini Samsun'da açtı

KOBİ’ler başta olmak üzere Türkiye’yi güçlendiren işletmelere büyüme odaklı profesyonel hizmetler sunan Sistem Global Danışmanlık, 9. ofisini Samsun'da açtı.

Samsun 30.01.2022, 13:58 30.01.2022, 14:56
Sistem Global Danışmanlık, 9. ofisini Samsun'da açtı

Sistem Global Danışmanlık Geçtiğimiz günlerde 25'inci yaşını kutladı. Türkiye'deki, 9. ofisini Samsun'da açın Karadeniz Bölge Ortaklığını Samsun'da sektörün tanınan isimlerinden Dr. Buğra Çolak'ın yaptığı firmanın tanıtım lansmanı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda iş dünyasını temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Doğru rehberlik

Tanıtım lansmanında ilk olarak konuşan Sistem Global Danışmanlık Karadeniz Bölge Ortağı Dr. Buğra Çolak, sektörde lider durumda olan Sistem Global Danışmanlık ile ortaklık kararının ardından Samsun Ofisi'ni açtıklarını belirterek, ''Samsun tarım, sanayi ve turizm potansiyeli olan önemli bir şehir. Bu potansiyelleri önemsiyoruz. Şehirdeki KOBİ'leri önemsiyoruz ve bunların global pazarlara ulaşması noktasında doğru rehberlik yapmak adına yanlarında olacağız'' dedi.

Dünyada 4 noktada ofisimiz var

Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu, Sistem Global olarak 25 yılı geride bıraktıklarını belirterek, ''420 kişilik kadromuzla, Samsun ile birlikte 9 ofisimizi açarak tüm bölgelerde varolmuş olduk. Dünyada 4 noktada ofisimiz var. Globalleşmenin gerekli olduğunun altını çizmek istiyorum. Son 5 yılda yaşadığımız ekonomik çalkantı, iş dünyasına global düşünmek zorunluluğu getirdi. Dünya artık tek bir yapı haline gidiyor. Globalleşme için de hazırlık yapmak, plan yapmak gerekir. Samsun ofisimizin açılmasının ardından Karadeniz'den global değerler çıkarmak, bölgenin ihracatını arttırmak için çalışacağız'' diye konuştu.

Bu şehrin yerel kalınmasının esas aktörleri KOBİ'ler olacak

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Tüfekçi ise, büyük bir rekabetin yaşandığı dünyada kalıcı ekonomik başarının ancak yerel kalınma ile mümkün olduğunu belirterek, ''Yerel kalkınmanın faktörü KOBİ'lerdir. Samsun potansiyelleri olan özel bir şehir. Bu şehrin yerel kalınmasının esas aktörleri KOBİ'ler olacak. TSO olarak hedefimiz. Samsun'un sahip olduğu potansiyelleri ekonomiye kazandırmak. Bu doğrultuda KOBİ'lerin ihtiyaçları için çalışmalar yapıyor, projeler gerçekleştiriyoruz. Açılış lansmanını yaptığımız Sistem Global Danışmanlık firmasının tecrübesiyle ve hizmetleriyle Samsun'umuza önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Bu çerçevede Sistem Global'e Samsun'a, Karadeniz'e hoş geldiniz diyorum'' dedi.

PANEL

Konuşmaların ardından 'Karadeniz'den Global Pazarlara Yolculuk' başlıklı panel ile, 'Şirketlerde sürdürülebilir kurumsallaşma ve aile anayasası', 'Finansmana erişim, teşvik destekleme mekanizmaları ve yatırımcıya hazır olma', 'Veri ve fikir için hukuk', 'Globallaşme ve ihracat yolculuğunda adımlar' konuları içeren panel gerçekleşti.

Tanıtım lansmanına bürokratlar, STK temsilcileri ve iş insanları katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)