Sosyal yardım süresi 2 güne inecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sosyal hizmetler sisteminde ayni ve nakdi desteklerin ihtiyaç sahibine ulaşma süresini indireceklerini söyledi.

Samsun 06.01.2021, 17:49 06.01.2021, 18:00
Sosyal yardım süresi 2 güne inecek

Sosyal hizmetler sisteminde ayni ve nakdi desteklerin ihtiyaç sahibine ulaşma süresini azami iki güne indireceklerini söyleyan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı personeliyle bir araya geldi. Başkan Demir, vatandaşın hayatına dokunan her konuda Türkiye’de en iyi hizmeti veren belediye olacaklarını kaydetti.

Başkan Demir, Kadın, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, Daire Başkanı Ayhan Ergün ve personelin yer aldığı toplantıda konuşan Başkan Mustafa Demir, daire başkanlıkları ve personelle daha verimli, etkin ve belediye yönetimiyle entegrasyon içinde çalışmak için zaman zaman bir araya geleceklerini ifade etti.

Mustafa Demir burada yaptığı konuşmada, “Hedeflerimize bilinçli yürümek istiyoruz. En başından beri söylüyoruz. Her alanda Türkiye’nin en iyi ve en başarılı belediyesi olmak zorundayız. Bu da hep birlikte çalışarak olur. Tüm yönetim ve ekibimizle projeyi üretirken de en iyisini üreteceğiz. Sahaya yansıtırken de belli bir hedef doğrultusunda yapmak zorundayız” dedi.

Türkiye Avrupa ülkelerinden daha iyi konuma geldiğini belirten Mustafa Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Samsun’da çalışanlarımızla tüm halkımıza hizmet ediyoruz. Gelecekte de bunu çeşitlendirip artıracağız. Pandemi sürecinde gelirlerimiz yarı yarıya düşmesine rağmen hiçbir alanda geri kalmadık. Yaşlı bakım konusu özel sektöre verilmişti. Bundan vazgeçiyoruz. Bu hizmetleri biz vereceğiz. Daha verimli, hızlı ve kaliteli hizmeti onları değerli olduklarını hissettireceğiz. Altyapı hizmetlerinde halkımızı önce seviyoruz, sonra yolunu yapıyoruz. Yaklaşımımız budur. İnsanı sevmeden seviyormuş gibi yapamazsınız. Hizmet verdiğimiz insanları gerçekten sevip sevmediğinizi düşünmelisiniz. Sevme problemi olan varsa söylesin, halkımızla irtibatlı olmayan bir alana verelim. Bu konuda özel bir gayret bekliyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)