Alexa

Tanzim Satış Noktaları Samsun'da faaliyete Geçti

Tanzim Satış Noktaları, Samsun'da da faaliyete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakum Cumhur İttifak Adayı Zihni Şahin, Ekonomik saldırılara karşı vatandaşı mağdur etmeyeceklerini söyledi.

Tanzim Satış Noktaları Samsun'da faaliyete Geçti

Tanzim Satış Noktalarının Samsun'daki adresleri belli oldu. Samsun'da 7 farklı bölgede tanzim satış noktaları bugün hizmete girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı konuşmada, "Türkiye üzerine oynanan oyunlar ekonomik saldırılarla sürüyor. Halkımızı bu saldırılara karşı korumak zorundayız" dedi.

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Parkı girişinde kurulan Tanzim Satış Noktası'nı ziyaret eden Zihni Şahin, TRT Haber'e de konuk olarak tanzim satışları uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Özellikle son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükumet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Samsun'da da hayata geçirildiğine işaret eden Şahin; "Satışların yapılacağı noktaları belirlendi ve 7 noktada tanzim satışları bugünden itibaren gerçekleştirilecek. Amacımız halkımızın kendi ihtiyacını buradan temin etmesi ve sıkıntılı dönemlerde halkımızın aile ekonomisine destek sağlamak. Bunu yaparken esnafımızı da düşünmek zorundayız. Onların da mağdur olmasına izin vermeyiz." dedi.

Türkiye üzerine oynanan oyunların 'ekonomik saldırılar' ile sürdürülldüğüne dikkati çeken Zihni Şahin, "Çok anormal şekilde fiyatlara müdahale var. Cumhurbaşkanımız bu saldırılara karşı insanlarımızı ezdirmemek için tanzim satış mağazaları projesini hayata geçirdi. Biz, darbecilere boyun eğmemiş bir milletiz. Bu saldırıyı da bertaraf edeceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tanzim Satış Noktası programının ardından Tarım Kredi Koopefatifi Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu ile bir süre görüştükten sonra kurum çalışanlarıni ziyaret etti.

SAMSUN 'DA TANZİM SATIŞ NOKTALARI NEREDE?

1. Atakum Emek Parkı
2. İlkadım Çatalarmut Mahallesi 30 Ağustos Caddesi 30 Ağustos Parkı

3. İlkadım Kadıköy Mahallesi Kuyu Sokak kavşağı, SASKİ şantiyesi
4. İlkadım Fatih Mahallesi Fatih Parkı
5. İlkadım Adalet Mahallesi Asri Mezarlık karşısı (Eski organik pazar yeri)
6. İlkadım Cumhuriyet Meydanı Anıt Park girişi
7. Canik Kefeli Parkı

KAPSAMHABER

YORUM EKLE