Alexa

Tekkeköy Belediyesin'den "Halep’e umut ol" Kampanyası

Tekkeköy Belediyesi tarafından "Halep’e umut ol" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Tekkeköy Belediyesin'den "Halep’e umut ol" Kampanyası
banner327
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Suriye’de sivillere yönelik saldırılar ve özelikle de Halep’in kuşatma altında olması sebebiyle, bölgede yaşayan mazlum halka bir nebze olsun yardım edebilme adına "Halep’e umut ol" sloganıyla yardım kampanyası düzenlediklerini ifade etti.

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar; ‘‘Halep’in içinde bulunduğu zor durum ve insanlık dışı hareketlere karşı elimizden gelen insani yardımı yapmamız gerekiyor. Yaklaşık 300 bin sivil insan çoluk çocuk, genç yaşlı insanlık dışı dramı yaşadığını görüyoruz. İklim şartları nedeniyle bölgede hava durumu malum. Oradaki kardeşlerimiz kış şartları, açlık, sefalet ve savaşın acımasızlığı ile mücadele etmeye çalışıyor. Bizde bunca olumsuz şartlarla mücadele eden kardeşlerimize yardımcı olmak için harekete geçtik. İlçemizde vatandaşlarımız, STK’lar, dernekler, vakıflar, esnafımız ve işadamlarının desteğiyle toplayacağımız kıyafet ve gıda maddelerini tırlar ile Suriye’ye göndereceğiz"  dedi.

Başlatılan yardım kampanyasına herkesin katılım çağrısında bulunan Başkan Togar, "Tekkeköy halkının her hazan her konuda duyarlı davrandığı gibi bu konuda da üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Yardım malzemelerinin yeni kullanılmamış eşyalardan oluşmasına öncelik veriyoruz. Allahu Teâlâ 'infak ettiğiniz zaman en iyisinden infak edin' diye buyuruyor. Biz de bazı şeyleri ölçü aldığımız zaman, bu ayeti esas almamız gerektiğini gösteriyor. Halep’te yaşananlar sadece İslami camianın değil tüm insanlığın vicdanını etkileyecek bir olay. Buna vicdanı olan hiçbir birey sesiz kalamaz. Vatandaşlarımızın bize en büyük desteği yardımlarının yanında kampanyamızı en yakınlarınkinden başlayarak herkese duyurması olacaktır. Bu yardımlar yerlerine ulaşıldığı zaman manevi rahatlığı ve üzerimize düşenleri yaptığımızın rahatlığını hep beraber hissedeceğiz inşallah’’ dedi.

Tekkeköy belediyesinin organizasyonu "Halep’e umut ol" çağrısına vatandaşlar ilgi gösterdi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 21:32
YORUM EKLE