Tekkeköy Devlet Hastanesi İçin Start Verildi

Tekkeköy İlçesinde inşaa edilecek 250 yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi için yer teslimi yapıldı.

Samsun 18.10.2018, 20:21 18.10.2018, 20:45
Tekkeköy Devlet Hastanesi İçin Start Verildi

Samsun Haberleri - Tekkeköy İlçesinde inşaa edilecek 250 yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesinin yer tesliminde, Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Muhammet Ali Oruç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Sağlık Bakanlığı İnşaat Uyguluma Daire Başkanlığı ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile inşaatı yapacak yüklenici firma yetkilileri hazır bulundular.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, "Tekkeköy İlçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olarak gördüğümüz 250 yataklı yeni Tekkeköy Devlet Hastanemizin yer teslimini, Tekkeköy Belediye Başkanımız Sayın Hasan Togar, yetkili firma temsilcileri, bakanlık yetkilileri ve ekiplerimizin yerinde incelemesiyle gerçekleştirdik."dedi.

Bu aşama sonrasında zemin-etüd çalışmalarının hızla tamamlanarak temel atma aşamasına geçmek istediklerini dile getiren Ali Oruç, "Bu noktaya gelmemizde büyük katkıları olan Tekkeköy Belediye Başkanımız Sayın Hasan Togar’a özellikle arsa tahsisi aşamasında gösterdiği büyük destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. 60.514 m2 arsa alanı üzerine inşaa edilecek hastane binamızın 750 günlük teslim süresi sonu olan Kasım 2020 tarihinde hizmete girmesi planlanıyor. Ama bizim hedefimiz hastanemizin süreçlerini Sağlık İl Müdürlüğü olarak yakından takip ederek, Sağlık Bakanlığımızın da desteğiyle bu tarihten önce hizmete açmak."dedi.

"Modern bir binaya kavuşmuş olacaklar."

250 yataklı olarak planlanan yeni hastanenin 60 poliklinik odası, 12 yataklı palyatif bakım merkezi, 27 yataklı yoğun bakım ünitesi, 7 ameliyathane, 10 yataklı diyaliz ünitesi, yanık odası, MR, Tomografi, Mamografi bölümleri de bulunduğunu anlatan Oruç, "Tam donanımlı bir görüntüleme merkeziyle, kapsamlı patoloji ünitesi, endoskopi, bronkoskopi ünitelerini de içinde barından laboratuvar bulunacak. Bodrum, zemin kat artı 6 kat olarak inşaa edilecek ve 127 milyon TL’lik yatırımla tamamlanacak hastanemizin hizmete girmesiyle sanayi bölgesinde bulunan ve gündüz nüfusu 200 bine yaklaşan ilçemizin inşallah uzun yıllar sağlık alanında bir eksikliği kalmayacak. Tekkeköy ilçemizde ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız daha nitelikli koşullarda, daha fazla uzman hekimi, ameliyathanesi, yoğun bakımı olan, sağlık ihtiyaçlarının ilçeden çıkmalarına gerek kalmadan karşılayabilecekleri modern bir binaya kavuşmuş olacaklar." diyerek açıklamasını şöyle bitirdi:

Bundan sonra da Samsun’daki sağlık yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Samsunumuzun tüm ilçelerinde vatandaşlarımızın nitelikle sağlık hizmeti alması için Sağlık Bakanlığımızın ön gördüğü hedefler çerçevesinde sürdürmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda Tekkeköy Devlet Hastanemizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)