Tekkeköy'de Fidanlarımız eğilmesin Projesi Hayata Geçti

Tekkeköy Belediyesi, Atasam Tıp Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Fidanlarımız eğilmesin" projesi kapsamında sağlık taraması protokolu imzalandı.

Samsun 13.12.2016, 14:41 13.12.2016, 14:52
Tekkeköy'de Fidanlarımız eğilmesin Projesi Hayata Geçti
"Fidanlarımız eğilmesin" projesi kapsamında imzalanan protokola göre, İlçede Eğitim Öğretim veren ilk ve ortaöğretim kurumlarında sağlık (skolyoz) taraması yapılacak.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Proje ile Tekkeköy sınırları içerisindeki eğitim öğretim yapan ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenciler arasında sağlık alanında fırsat eşitliği sağlamanın yanında çocuklarda omurga eğriliğinin erken teşhis edilmesi ile öğretmenlerin ve öğrencilerin konuyla ilgili bilgilendirilmesini hedeflediklerini belirtti.

Togar, ‘‘Belediyemiz ile Tekkeköy Atasam Tıp Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında "Fidanlarımız eğilmesin" projesi kapsamında ilçemizdeki ilk ve ortaöğretim kurumlarında sağlık (skolyoz) taramasının yapılması için Tekkeköy Atasam Tıp Merkezi İşletme Müdürü Süleyman Öz ile birlikte protokolümüzü imzaladık. Çocuklarımızın sağlıklı büyümesine katkıda bulunmayı amaçlayan bu projeyle çocuklarımızda omurga eğriliğinin erken teşhis edilmesi ile öğretmenlerin ve öğrencilerin konuyla ilgili bilgilendirilmesini hedefliyoruz." dedi. 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)