Tekkeköy’de Hanımlar Konağı  Yılbaşına Tamamlanacak

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Aşağıçinik Mahallesi’nde yapımına başladıkları 4 katlı "Hanımlar Konağı"nı yılbaşına kadar teslim almak istediklerini söyledi.  

Samsun 06.09.2017, 12:07 06.09.2017, 12:16
Tekkeköy’de Hanımlar Konağı  Yılbaşına Tamamlanacak

Tekkeköy Belediyesi, ilçeye yeni yapılar kazandırmaya devam ediyor. Birçok spor kompleksini bünyesinde bulunduran ilçede vatandaşların kalıcı olarak barınması için sosyal alanlar da inşa ediliyor. Aşağıçinik Mahallesi’nde yapımı devam eden Hanımlar Konağının yapımının son hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Hasan Togar, bu tesisin yanına kır düğünü alanı ve spor kompleksi de yapacaklarını belirtti.

HANIMLAR KONAĞI EN ÇOK KULLANILAN ESERLERDEN BİRİSİ OLACAK


Yapımı devam eden çok amaçlı Hanımlar Konağının ilçede en çok kullanılan eserlerden birisi olacağının altını çizen Hasan Togar, “Kutlukent’te tamamladığımız bir projenin biraz daha gelişmişini burada gerçekleştiriyoruz. Aşağıçinik, büyük beldelerimizden birisiydi. Bütünşehir Yasası'ndan itibaren bizim mahallemiz oldu. Bu beldede geçmiş dönemlerde belediyecilik anlamında nüfusun büyük, bütçenin ise küçük olması nedeniyle büyük yatırımlar yapılamadı. Yaptığımız bu eser, bu dönem içerisinde beldemizde en çok kullanılacak olan eserlerden birisi olduğuna inanıyorum. ‘4 katlı Hanımlar Konağı’ adı altında bir tesis üretiyoruz. Bizim her mahallemizde masraflarını ödediğimiz, Halk Eğitim Müdürlüğü eğitmenlerinin de desteğini alarak hizmet verdiğimiz yüzlerce bayan arkadaşımız var. Bu bayan arkadaşlar buralarda kurs görüyorlar. Yaptığımız Hanımlar Konağının zemininde bayanlara özel spor salonu, 1. katta çocukları için kreş, 2. ve 3. katta ise hanımlar için kurs odalarının içerisinde bulunduğu eğitim odaları bulunacak. Burada müzik, elişi ve sanatsal faaliyetlerin yapıldığı sınıflar olacak. En üst katta da özel günlerin ve eğlencelerin yapılabileceği, içerisinde mutfak ve kafeteryanın da bulunduğu oturma alanı olacak” dedi.

BURADA BİR TAKIM SSIKINTILAR YAŞANDI


Konağın çevresini de sosyal alanlar yapacaklarını vurgulayan Togar, “Konağın önünde ayrıca, kır düğünleri için bir alan yapılacak. Aşağıçinik’te kır düğünlerine, mevlitlere ve sünnetlere önem verilir. Burada düğünler, mevlitler ve sünnetler evlerin önünde ve bahçelerde yapılır. Ancak buralarda geçmişte bir takım sıkıntılar yaşandı. Ölümlü kazalar yaşandı. Biz bu sorunları ortadan kaldırmak için son derece lüks bir kır düğünü alanı da inşa ediyoruz. Aşağıçinik’teki bütün insanlarımız, düğünlerini ve bütün etkinliklerini burada gerçekleştirebilecekler. Onun önünde de bir spor alanı inşa edeceğiz. Bu spor donatı alanını da hem bay hem de bayan gençlerimiz kullanabilecek. Bu alanı yılbaşına kadar toparlayıp, teslim almayı düşünüyoruz. Bayanlarımız için birçok yerde alanlar kiralıyor ve sıkıntılar çekiyorduk. Bu nezih ve güzel ortamı yaptıktan sonra böyle sıkıntıları da yaşamayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

 

Yorumlar (0)