Alexa

Tekkeköy’de karla mücadele

Tekkeköy Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçenin 62 mahallesinde gece gündüz aralıksız çalışarak yolların ulaşıma kapanmaması için büyük çaba sarf etti.

Tekkeköy’de karla mücadele
banner327

Tekkeköy’de kar yağışları etkili olmaya başladı. Tekkeköy Belediyesi karla mücadele ekipleri 62 mahallesinde  yolların ulaşıma kapanmaması için24 saat ekip ve ekipmanlarıyla mücadele ediyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar karla mücadelekonusunda açıklama yaptı: ‘‘Kış mevsimi gelmeden önce belediyemizde toplantılar yaparak kar yağışında görev yapacak ekiplerimizi ve araçlarımızı belirliyoruz. Buda meteoroloji tahminleri ve kar tanelerinin yere düşmeye başladığı anda karla mücadele ekiplerini harekete geçiriyor. Önceden ekiplerin belirlenmiş olması ve programlarımızın yapılmış olması karla mücadele konusunda bizlere avantaj oluyor. Tekkeköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak oluşturulan karla mücadele ekipleri ilçeye ilk kar tanesi düştüğü andan itibaren 62 mahallenin tamamında teyakkuza geçerek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kırsal mahallelerdeki kar kalınlığı merkeze göre üç dört kat fazla olması ekiplerimizin işini güçleştirse de dur durak bilmeyen personelimiz yoların açılması için büyük gayret sarf ediyor. Hava sıcaklığının eksiye düşmesi durumunda ise ilçede, dondurucu soğuğa karşın 7/24 görev yapan karla mücadele ekipleri ilçe genelindeki tüm yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Yine Belediyemize ait ekiplerimiz kaldırımlarda ve toplu kullanım alanlarının önünde kar temizleme çalışması yürütüyor. Diğer taraftan hasta vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışan 112 acil ekipleri ile iletişim içinde hareket eden ekiplerimiz hastalarımıza ulaşılma konusunda ambulanslara öncülük ederek yolları açıyor’’ şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 16:58
YORUM EKLE