Tekkeköy'de Park Alanlarında Artış

Tekkeköy Belediyesi çocuk oyun alanı, spor alanı, park, bahçe ve yeşil alan konusunda köklü atılımlar yapıldı.İlçenin dört bir yanındaki park sayısı 41’e ulaştı.

Samsun 27.07.2018, 15:05 27.07.2018, 15:15
Tekkeköy'de Park Alanlarında Artış

Tekkeköy'de her mahallede bir park projesi devam ediyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Geleceğimizin teminatı yarınlarımızın gül yüzlü meleklerine gönüllerince eğlenecekleri, ailelerin hoş vakit geçirecekleri parklar ve oyun alanları kazandırmaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Togar, ‘‘Bu kapsamda Arkeoloji vadisi ve Çay mahallemize yeni çocuk oyun alanı ve park kazandırarak, dört yıl gibi kısa bir sürede İlçemize 41 tane çocuk oyun alanı ve park yaptık’’ ifadelerini kullandı.

Togar, ilçede yeşil alan ve park sayısının artırılmasına yönelik olarak yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, Hızla yapılaşan ve şehirleşen Tekkeköy’ü daha yeşil ve daha çok nefes alan mekanlarla donatmak istediklerini belirtirken, halkın rahatça eğlenip dinlenebileceği sosyal yaşam alanlarının sayısını da hızla artırdıklarını belirtti.

4 yılda kırkın üzerinde park ve yeşil alan çalışması yaptıklarını dile getiren Togar, "Hem merkezde, hem de en ücra mahallemizde parklar yapıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Amacımız başta çocuklarımızın eğlenecekleri alanları çoğaltmanın yanında vatandaşlarımızın aileleri ve çocuklarıyla hoş vakit geçirip dinlenecekleri günün ve haftanın yorgunluğunu üstlerinden atacakları sosyal alanların sayılarını arttırarak her yaştan vatandaşlarımızı mutlu etmektir. Bu amaç çerçevesinde çalışmalarımıza ve projelerimize aralıksız devam ediyoruz” dedi. 

Yapılan tüm parklarda, yeşil alanlarda ve tesislerde engellilerin unutulmadığını dile getiren Başkan Togar, "Yeni yapılan tüm parklara engelli evlatlarımızın da kullanabileceği çocuk oyun grupları yerleştirdik. Parkların giriş ve çıkışlarının, kaldırımların ve yapılan tüm tesislerin, binaların engelli çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza engel oluşturulmayacak şekilde yapılıyor" dedi.

Hasan Togar, vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda parklara yürüme ve koşu yolları, oturma grupları, kamelyalar, basketbol ve futbol sahaları, çocuk oyun alanları gibi herkesin kullanabileceği alanlar kazandırdıklarını dile getirdi. 

Geleceği ve gelişimi düşünerek istişareler sonucunda çalışmaları, projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Togar, "Gereklilikleri göz ününde bulundurarak çalışmalar yürütüp herkese hitap eden projeleri hayata geçirmeye gayret ediyoruz." dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)