TEMA Vakfı İlkadım’da Faaliyetlerine Devam Ediyor

TEMA Vakfı Samsun İlkadım İlçe Sorumluluğu gönüllü olarak yürüten Nurhayat Karalar, görevini yeni İlçe Sorumlusu Derya Keleş Korkmaz’a devretti.

Samsun 08.10.2018, 00:07 08.10.2018, 00:16
TEMA Vakfı İlkadım’da Faaliyetlerine Devam Ediyor

TEMA Vakfı Samsun İlkadım İlçe Sorumluluğu gönüllü olarak yürüten Nurhayat Karalar, görevini Derya Keleş Korkmaz’a devretti.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Derya Keleş Korkmaz yazılı basın açıklamasında şöyle dedi:

Daha çok gönüllüye ihtiyaç var

“Bugün ülke genelinde var olan 700 bini aşkın gönüllüsü,TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. İlkadım’ın doğal varlıklarınıvesürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve BTEMA gruplarını oluşturarakilçemizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilimize doğa ve çevrekonusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız.Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

Ücretsiz doğa eğitimleri

TEMA Vakfı İlkadım İlçe Sorumluluğu ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okur yazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle işbirliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.

TEMA Vakfı İlçe Sorumluluğu ekibi, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağına inanıyor. Yapılan tüm faaliyetler düzenli olarak yerel basınla paylaşılacak. 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)