Ticaret İl Müdür Vekili Cemil Kocaoğlu, Vali Kaymak'ı Ziyaret Etti

Samsun 20.03.2019, 21:52 20.03.2019, 22:14
Ticaret İl Müdür Vekili Cemil Kocaoğlu, Vali Kaymak'ı Ziyaret Etti

Ticaret İl Müdür Vekili Cemil Kocaoğlu, İlkadım, Canik ve Atakum İlçe Tüketici Hakem Heyeti Başkanları ile raportörlerinden oluşan heyet, ‘Tüketiciyi Koruma Haftası’ dolayısıyla Vali Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.

‘Tüketiciyi Koruma Haftası’ dolayısıyla Sayın Valimizi makamında ziyaret eden Ticaret İl Müdür Vekili Cemil Kocaoğlu ve beraberindeki heyet, Valimiz Sayın Osman Kaymak’a çiçek takdim ederek Ticaret İl Müdürü Vekili Cemil Kocaoğlu, "15-21 Mart 2019 tarihleri arası Tüketiciyi Koruma Haftası olması münasebetiyle Sayın Valimizi ziyarete geldik. Bizleri kabul ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymak, ise yaptığı konuşmasında,  “Tüketicilerimizin hakları doğrultusunda, iş yeri dışında (kapıda, duraklarda vb.) satılan ürünlerde tüketiciler bilgi eksikliği veya pazarlama yöntemi sonucunda, satış sonrasında olumsuz bir durumla karşılaşmamak için sözleşmeleri okumadan imzalamamalı, satışı yapanların da bir örneğini tüketiciye vermesi zorunludur. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği tüketiciler 14 gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak cayma bildirimi sadece yazılı olarak iadeli taahhütlü mektup ile satıcıya gönderilmelidir. Tüketicilerin şikâyetlerini daha kolay ve hızlı ulaştırabilmesi amacı ile oluşturulan mobil cihazlarına ücretsiz indirebilen ‘Haksız Fiyat Artışı Şikâyet Bildirimi Mobil Uygulaması’ ile yaşadıkları sorunları kolaylıkla Ticaret Bakanlığı'na ileterek, şikâyetlere ilişkin gerekli işlemler hızlı ve etkili bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Tüketicilerin mağduriyet yaşamamaları için hakları konusunda yapılan bilgilendirmeleri takip etmeleri çok önemlidir.” dedi.

Yorumlar (0)
açık