TOGAR, MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Miraç, Bütün dünyevi duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye terakki ediştir." dedi.

Samsun 01.04.2019, 15:24
TOGAR, MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

Mübarek Miraç kandilinin tüm İslam alemine ve dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Hasan Togar, basın açıklamasında “Müslüman kardeşlerimize yapılan zulümlerin son bulması ve dünyaya barışın hakim olması temennilerimle miraç kandilimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Miraç kandili gibi mübarek gün ve gecelerin manevi duyguların yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, küskünlerin barıştığı, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı maneviyat yüklü müstesna zamanlar olduğuna dikkat çekerek, "Miraç, Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV)’in bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulüdür. Bir yükseliştir. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen sevgili Peygamberimizin gerçekleştirdiği mukaddes ve manevi yolculuktur. Bütün dünyevi duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye terakki ediştir." dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Miraç ile ilgili duygu ve düşüncesini şöyle devam ettirdi:

Peygamber’imizin şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu mübarek günde dargınlıkları, küskünlükleri, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenme fırsatıdır. Miracın özünde olan, her türlü kötülükten arınma, insanlığın faydasına değerler üretme, özveri, paylaşım, mesuliyet, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere ulaşmak gibi ulvi duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin mübarek Miraç Kandilini kutluyor, bu mümtaz gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum" dedi. 

Yorumlar (0)