TSE'de İş Sağlığı ve Çevre Eğitimleri Başladı

Türk Standartları Enstitüsü Samsun Belgelendirme Müdürlüğü ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde düzenlenen, 5 gün sürecek temel eğitim ve iç tetkik eğitimi başladı.

Samsun 13.02.2017, 14:50 13.02.2017, 15:06
TSE'de İş Sağlığı ve Çevre Eğitimleri Başladı

TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol KAYGI, yaptığı açılış konuşmasında, iş sağlığı ve güvenliği, çevre güvenliğine dair istenen ve istenmeyen unsurların yönetilmesini içeren, iş ve işçi sağlığı ve çevre güvenliği yönetim sistem standartlarının anlatılacağı eğitimin 5 gün süreceğini belirtti.

Kaygı; Eğitimin 13-17.02.2016 tarihleri arasında 5 gün süreceğini  ifade ederek, özellikle bir ayağı yasal düzenlemelere dayanan, uyulmadığı ve/veya uygulanmadığında kurum ve kuruluşlarımıza ciddi müeyyideler uygulanmasına sebebiyet verebilecek, iş güvenliğinin sağlanması ve çevrenin korunması için hazırlanmış olan yönetim sistem standartları eğitim organizasyonunun katılımcı işletmelerimize ciddi katma değerler sağlayacağına olan inancını dile getirdi.

YÖNETİM SİSTEM STANDARTLARININ KURUM VE KURULUŞLARIMIZIN KURUMSALLAŞMA YÖNÜNDE ATACAKLARI ADIMLARIN İLK VE EN ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞI “ olduğunu belirtti.

TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü Adnan Bahadır ise, iş güvenliği ve çevre yönetim sistem standartlarının uygulanması ile kurum ve kuruluşların gerek yasal şartları karşılanmasını bir anlamda sigorta altına aldıklarını, diğer taraftan da iş güvenliği ve çevreye olan duyarlılığını ortaya koymak ve bunu kamuoyuyla paylaşmasını sağlayacağından bir prestij aracı olacağını ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)