Türk Eğitim-Sen Samsun İl Yönetiminden MHP'ye Ziyaret

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı ziyaret etti.

Samsun 05.02.2019, 16:15 05.02.2019, 20:20
Türk Eğitim-Sen Samsun İl Yönetiminden MHP'ye Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Samsun İl Başkanı olarak yeni göreve atanan Abdullah Karapıçak'ı ziyaret eden Türk Eğitim-Sen Samsun İl Yöneticileri hayırlı uğurlu olsun dileklerini sundular ve görevinde başarılar dilediler.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan İl Başkanı Karapıçak, Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, Öğretmenlerin zor şartlar altında görevlerini ifa ettiklerini, Geleceğin teminatı olan öğrencilerin öğretmenlerin elinde şekillendiğini belirtrek, Öğretmenler bir çok sıkıntı ile boğuşurken aynı zamanda hakkıyla böyle bir görevi sürdürmelerinin taktir-e şayan bir durum olduğunu söyledi.

"Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben."

Cumhur İttifakı ile ilgili konuyuda değerlendiren Karapıçak, Ülkenin oldukça zor dönemlerden geçtiğini belirterek, "Cumhur ittifakı Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için oldukça önemlidir.; FETÖ darbe teşebbüsüyle bu ülkeye çok şeyler anlattı. ülkemizi bataklığa çekmeye, yıkmaya ve yok etmeye çalışanların akibetleri her zaman hüsran olacaktır. Darbeye yeltenerek Ülkemizi yıkamayanlar, birlik ve beraberliğimizi bozamayanlar Ülkemizi ekonomik anlamda yok etmek için hep fırsat gözlemiştir. Tam olarak Cumhur ittifakı bu açıdan çok önemlidir. Genel Başkanımız Liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in ifadeleriyle "Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben." prensiplerine sonuna kadar bağlı kalmış bir hareketiz.Dışarıda ve içeride Türkiyemizi bölecek ve parçalayabilecek her türlü mihraklara karşı birlik olmak zorundayız. Oyununa gelmeden hükümetimize desteğimizi sonuna kadar vermekte ve bu kötü günlerinde el birliği ile aşılacağına inanmaktayız. Bunun için Cumhur ittifakı vardır. Cumhur ittifakının adı bir dik duruştur. Cumhur ittifakının adı Türkiye'nin gelişmesi ve büyümesi demektir." dedi.

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu ve yönetimi Hüseyin Kaymakçı, Gökmen Yayla, İstemin Yaşar, İrfan Ay, İlker İlkin İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı ziyaretlerinde Türkiye gündemi, Cumhur İttifakı ve öğretmenlerin durumuyla ilgili sohbet ettiler.

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu ise burada yaptığı konuşmada öğretmenlerin sorunlarını dile getirerek MHP’nin kamu çalışanlarına gerekli desteği vermesini talep ederek şunları söyledi:

“Değerler Eğitimi”

Kamuda Türk Milliyetçisi arkadaşlarımız halen ikinci plana atılmaktadır. İdareci mülakatlarında haksızlığa uğramaktadır. Kabiliyetsiz idareciler tarafından baskıya maruz kalmaktadır. Ödüllendirmelerde yok sayılmaktadır. Milli Eğitimde bazı vakıflarla “Değerler Eğitimi” verilmesi için protokoller imzalıyor. Bu, düpedüz öğretmenlerimize Hakarettir! Devletin öğretmenleri, çocuklarımıza değerler eğitimini vermekten Aciz mi ki, bu il müdürleri Hizmet satın alıyor? Okullarımız kimsenin Tarlası değildir! Bu uygulamadan vazgeçilmelidir.

MHP’den destek istiyoruz

Merkez Bankası 2019 yılı enflasyon hedefini %14,6 olarak güncelledi. Maliye ve Hazine Bakanlığı da yeni bir güncelleme yapacak mı bilemiyoruz.
O dönemde hedeflenen enflasyona göre Toplu Sözleşme gereği 2019 yılı memur maaş zammı % 9 olarak belirlenmişti. Geldiğimiz noktada, ücret artışının da güncellenmesi gerekiyor. Bu son derece makul talebimize Hükümetten cevap bekliyoruz. MHP’den destek istiyoruz. Özür durumu mağduriyetlerinin sonlandırılması için MHP’nin girişimde bulunmasının talep ediyoruz.

MHP’nin kamu çalışanlarına gerekli desteği vermesini talep ediyoruz

Kamu çalışanlarına yönelik 3600 ek gösterge düzenlemesinin detaylarının belli olduğu yönünde bazı haberler basın yayın kuruluşlarında yayınlanmaktadır.Haberlere konu olan taslakta, polis, din görevlisi, hemşire ve öğretmenlerin yanında şube müdürleri, il müdürleri, bölge müdürleri ve üniversite yöneticilerinin de kapsama dahil edildiği belirtilmektedir. Daha önce de defalarca dile getirdiğimiz üzere ek gösterge uygulaması bütün memurları da kapsayacak şekilde yeniden ele alınmadan, yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmeden yapılacak her türlü düzenleme eksik kalacak ve var olan sorunları derinleştirmekten yeni adaletsizlikler doğurmaktan öteye gidemeyecektir. Bu noktada ek gösterge uygulamasına ilişkin talep ve önerilerimiz mutlak surette dikkate alınmalı ve hazırlanacak taslak tüm memurların beklentilerine cevap verecek nitelikte geniş çerçeveli olmalıdır. Bu konularda MHP’nin kamu çalışanlarına gerekli desteği vermesini talep ediyoruz.

Karşılıklı sohbet ardından MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Türk Eğitim-Sen yöneticilerinin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "İnşaalla hiç bir desteği esirgemeyeceğiz" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)