Türk hukuk Enstitüsü Samsun Şubesi İftarda Bir Araya Geldi

Türk Hukuk Enstitüsü (THE) Samsun Şubesi yönetim Kurulu üyeleri düzenledikleri iftar programında bir araya geldiler.

Samsun 26.04.2022, 00:21 26.04.2022, 01:25
Türk hukuk Enstitüsü Samsun Şubesi İftarda Bir Araya Geldi

Türk Hukuk Enstitüsü (THE) Samsun Şube yöneticileri iftarda bir araya geldiler. Gerçekleştirilen iftar programında konuşan Türk hukuk Enstitüsü Samsun şubesi Başkanı Avukat Ceyhun çatalsakal davete katılan üye ve yöneticilere teşekkürlerini sundu.

Türk hukuk Enstitüsü Samsun şubesi Başkanı Avukat Ceyhun çatalsakal ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri Av.Sefer Gök, Av.Filiz Gök, Av.Rıfat Bülbül, Av.Büşra Çelebi Av.Merve Gözde Şahin, Av.Gizem Kökten, Av. Emine Bahar, Av.Zeynep Kondakçı, Av.Yağmur ErAv. Haydar Talha Genç ve Av.Emrah Yavuzcan  Ramazan sonu yaklaşırken bir araya gelip iftar yaptılar. Şube yetkilileri İftardan sonra sıcak geçen sohbet ortamında dernek adına yapılacak faaliyetleri ayrıntılı biçimde bir arada konuşup görüştüler.

Türk Hukuk Enstitüsü Nedir, Ne Zaman Kuruldu?

Türk Hukuk EnstitüsüAlparslan Türkeş'in talimatları ve desteğiyle 1977 yılında kuruldu. Türk Hukuk Enstitüsü üyeleri, HSK üyeleri, yüksek yargı organları, avukatlar, akademisyenler gibi üyelerden oluşmaktadır. Türk Hukuk Enstitüsü, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biridir. Türk Hukuk Enstitüsü’nün 05.10.1977 yılında özel izinle alınan Bakanlar Kurulu kararı ile adında “Türk” ismi bulunmasına müsaade edilmesi önemlidir. Türk Hukuk Enstitüsü tarafından bugüne kadar çok sayıda HSK üyeleri, Akademisyenler, Baro Başkanları, Avukatlar, Noterler, Mülki İdare Amirleri ve Bürokratlar devletine ve milletine hizmet etmek üzere yetiştirildi. Hali hazırda anadolu'nun bir çok Baro Başkanı da enstitü kökenlidir. Türk Hukuk Enstitüsü Türk adalet anlayışına uygun bir sistem kurulması için katkıda bulunmayı her zaman şiar edindiği belirtilmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)