banner434

banner433

Türk Hukuk Enstitüsü Yöneticileri, Başsavcı Kılıç'ı makamında ziyaret etti

Türk Hukuk Enstitüsü Samsun Şube yöneticileri, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

Samsun 30.03.2022, 12:11 30.03.2022, 14:40
Türk Hukuk Enstitüsü Yöneticileri, Başsavcı Kılıç'ı makamında ziyaret etti

Türk Hukuk Enstitüsü Samsun Şube Başkanı Av. Ceyhun Çatalsakal ve yönetim kurulu üyeleri göreve yeni başlamış olmaları sebebiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri KILIÇ'ı makamında ziyaret ettiler.

THE Samsun Şube Başkanı Avukat Ceyhun Çatalsakal, Yönetim Kurulu Üyeleri Avukat Sefer Gök ve Avukat Rıfat Bülbül gerçekleştirilen ziyarette, Cumhuriyet Başsavcısı KILIÇ'a Türk Hukuk Enstitüsü ve şube çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Türk hukuk Enstitüsü Samsun Şube Başkanı Avukat Ceyhun Çatalsakal, Başsavcı Mehmet Sabri Kılıç'ı yakın zamanda gerçekleştirecekleri Samsun Şube açılışına davet ederek, hukuki konularda topluma ve herkes için hukukun uygulanması ve anlaşılır hale gelmesi için çaba sarf edeceklerini ve amaçlarının ülkemizin Atatürk'ün de işaret ettiği üzere hukuk alanında da muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak olduğunu ifade etti.

Türk hukuk Enstitüsü Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat sefer Gök ise, "Tüzüğümüz doğrultusunda Türk hukuku ve mevzuatının milli ve dekokratik hukuk ruhuna uygun bir bütünlükle geliştirilmesine, yorumuna ve uygulanmasının sağlanmasına katkı sağlanması adına tüm hukukçuları şube faaliyetlerine katılmaya ve üye olmaya ve hukukçu olmayan katılımcıları ise fahri üye olmaya davet ediyoruz." dedi.


Türk Hukuk Enstitüsü İle İlgili Bilgi:

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Hukuk Enstitüsü teşkilatlanmalarına yeniden hız kazandırdı.Türk Hukuk Enstitüsü’nün 05.10.1977 yılında özel izinle alınan Bakanlar Kurulu kararı ile adında “Türk” ifadesinin bulunmasına müsaade edilmiş olması da önemlidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)