Alexa

Türkiye Engelliler Meclisi Hayata Geçiyor

"Türkiye Engelliler Meclisine Doğru" Proje kapsamında, Samsun’da ‘Hak Temelli Savunuculuk ve Katılımı Güçlendirme Eğitimleri’ düzenlenerek, Samsun’da engellilerin ihtiyaçları ve sorunları ele alındı.

Türkiye Engelliler Meclisi Hayata Geçiyor

Türkiye Engelliler Meclisine Doğru Projesi kapsamında, Samsun’da düzenlenen ‘Hak Temelli Savunuculuk ve Katılımı Güçlendirme Eğitimleri’ programı 23 Kasım 2019 tarihinde Mavi ışıklar Tesisleri'nde başladı ve 24 kasım Pazar günü değerlendirme toplantısı ile son buldu.

Programa, Engelliler Konfederasyonu Başkanı ve Proje Koordinatörü Av. Turhan İçli ve Sosyal Hizmetler Uzmanı İrem Coşansu Yalazan ile Samsun’daki engelli derneklerinin yöneticileri ve temsilcileri katıldı. Ayrıca programa, Samsun engelliler meclisi yönetimi ve Başkanı Öğretim Görevlisi Yüksel Karaman katıldı.

proje kapsamında kendi ekibi adına söz alan İrem Coşansu Yalazan, iki gün sürecek eğitime ilişkin açıklamalarda bulunarak, savunuculuk, iletişim ve medya, izleme ve değerlendirme, uluslararası insan hakları mekanizmaları ve gölge raporlama, kaynak geliştirme ve gönüllü yönetimi konularından oluşan eğitimde Samsun’daki engellilerin ihtiyaçları ve sorunlarını anlattı.

Engelliler Konfederasyonu, örgütlerin savunuculuk ve iletişim kapasitesini güçlendirmek, var olan potansiyellerini kendi yerellerinde olduğu kadar ulusal ve uluslararası düzeyde de kullanabilmeleri için bilgi ve deneyim alışverişine imkan sağlamak amacıyla ‘Hak Temelli Savunuculuk ve Katılımı Güçlendirme Eğitimleri’ programını hazırlandı Ve bu projelerin hayata geçmesi hakkında istişareler yapıldı.

Türkiye Engelliler Meclisine Doğru Samsun’da ‘Hak Temelli Savunuculuk ve Katılımı Güçlendirme Eğitimleri’ programı 24 Kasım tarihinde sona erdi.

53 İLDE ENGELLİ MECLİSİ BULUNUYOR

Engelller Meclisi Bulunduğu Yerler:
Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Sivas, Niğde, Nevşehir, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Antalya, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye. Isparta, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Batman, Van, Erzurum, Elazığ, Ağrı, Kars, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Samsun, Trabzon, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop, Artvin, Zonguldak ve Karabük.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 17:47
YORUM EKLE