Tüyap Samsun 4. Gıda Fuarı Kapandı

Karadeniz Bölgesi'ndeki gıda sektörünün temsilcilerini bir araya getiren Samsun 4. Gıda Fuarı kapandı. ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanan fuarla yöresel ürün pazarı canlandırılarak, yerinde istihdama, yerel ekonomiye ve yörelerin tanıtımına katkı sağlandı.

Samsun 25.11.2019, 18:14 25.11.2019, 18:45
Tüyap Samsun 4. Gıda Fuarı Kapandı

Samsun Gıda 2019 4. Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı, 21 - 24 Kasım 2019 tarihlerinde gıda profesyonellerini TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi.

Samsun Gıda Fuarı 2019, gıda sektöründe öncülerin yer aldığı, tüm Karadeniz Bölgesi’nden katılımcılar ile ürün kapsamını çeşitlendirmeyi, bu ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi için gelişmiş teknolojilerle bölge genelinden gelen ziyaretçileri tanıştırmayı ve bölge işletmelerinin ihracat ağını genişletecek lojistik destek konularında önemli adımlar atılmasına zemin hazırladı. Fuar; gıda sektöründeki üreticiler ile oteller, zincir marketler, restoranlar ve catering firmalarının ticari ilişkilerini genişletecek, güçlendirecek, yeni alternatifler bulabileceği bir ortam sundu.

Samsun 4. Gıda Fuarı, Karadeniz Bölgesi'ndeki gıda sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi.

Fuarda ev dışı tüketim grupları, süpermarket zincirlerinin tepe yöneticileri, gıda ve içecek perakendecileri, oteller, yerel marketler ve toplu tüketim yapan her türlü kuruluşun yöneticilerini sektördeki yenilikleri takip etmeleri amacıyla katılımcı firmalarla buluşturuldu. Endüstriyel mutfak, otel ile kafeteryaların masa üstü ekipmanları ve hijyen ekipmanları satışını gerçekleştiren firmalar da fuarda yer aldı.

Bu sene ilk defa fuarda yöresel ürünler özel alanı oluşturuldu ve doğrudan tüketiciye ulaşılması sağlandı. 

Karadeniz PERDER’ in  (Türkiye Perakendeciler Federasyonu – Karadeniz ) önderliğinde İstanbul, Kastamonu, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Sinop, Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun’dan fuara gelen süpermarket ve market zincirlerinin sahipleri 100' e yakın alım heyeti ziyaret etti. 

TAFED Üyesi Aşçılar 

22 farklı ilden gelen Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizmciler Birliği (KATBİR) üyesi aşçılar tarafından fuar süresince her gün farklı bir Karadeniz ilinin özel lezzetlerini, fuar alanında oluşturulan ‘Gastronomi Mutfağı Özel Alanı’nda' ilgililer ile buluşturuldu. Gıda Fuarı’nda ayrıca madalyalı aşçılar, genç aşçılara workshoplar düzenledi. Otel, restoran ve fastfood zincirlerinin aşçı başları ve Aşçılar Federasyonu da fuarda yer aldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)