TÜYAP Samsun Fuarına yöresel organik ürünleriyle katılan Kavak'a İlgi

Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na yöresel organik ürünleri ile katılan Kavak Belediyesi standı ilgi çekti.

Samsun 26.09.2019, 13:49
TÜYAP Samsun Fuarına yöresel organik ürünleriyle katılan Kavak'a İlgi

TÜYAP’ ta bu yıl 5. Kez düzenlenen Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda açtığı stant ile yöresel ürünlerini sergileyen Kavak Belediyesi sergiledikleri ürünleri ile dikket çekerken ziyaretçileriyle de dikkat çekti.

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de ziyarette bulunduğu Kavak Standında, teşhiri yapılan organik yöresel ürünler ilgi görürken, vatandaşlarda memnuniyetlerini belirtti. 

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Organik ürünlerin yerli halkın olduğu kadar başka ülkelerden gelen yabancı ziyaretçiler tarafından da büyük beğeni gördüğünü belirterek, Bundan böyle yöresel ürünlerinin pazarlanması konusunda da çalışmalar yapacaklarını ve önümüzdeki yıl düzenlenecek fuara daha hazırlıklı katılacaklarını anlattı.

Başkan İbrahim Sarıcaoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“TÜYAP tarafından organize edilen ve bölge ekonomisine büyük değer katan Gıda Fuarı’nda bu yıl ilçe olarak bizlerde yer aldık.  Oluşturduğumuz standımızda bir yandan verdiğimiz kitaplar ve broşürler ile ilçemizin turizm değerlerini tanıtırken diğer yandan da insanlarımızın evlerinde tamamen doğal yollardan ürettikleri sirkeden erişteye, pekmezden turşuya kadar çeşitli yöresel ürünlerimizi ziyaretçilerin beğenisine sunduk. Fuarın ilk iki gününde ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştık. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu etti.  Gördüğümüz büyük ilgi nedeniyle önümüzdeki yıl 6. yapılacak Samsun Gıda Fuarına daha etkin bir şekilde katılmaya karar verdik.” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)