Ülkemizin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında Samsun'dan 5 firma

Ülkemizin ilk 500 sanayi kuruluşu açıklandı. Samsun'dan 5 firma bu listede yer aldı.

Samsun 07.06.2017, 01:13
Ülkemizin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında Samsun'dan 5 firma

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, kısa adı İSO olan İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan “Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” arasına kentimizden 5 firmanın girdiğini söyleyerek, “Borsamız üyesi Ulusoy Un Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin de bunlar arasında olması bizleri gururlandırdı” dedi.


İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl belirlenen "Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırma sonuçları açıklandı. Samsun her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizin ilk 500 büyük firması arasındaki yerini aldı. 2016 yılında da Samsun’un gururu olan 5 firma listede yer aldı. Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, “Bu sonuçlara göre 2016 yılı İSO ilk 500 listesinde üyemiz Ulusoy Un Sanayi Ticaret Anonim Şirketi de 398’ nci sırada yer alarak bizleri gururlandırdı. Samsun’ dan Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Limited Şirketi,  Borsan Kablo Elektrik Aydınlatma İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Karaçuha Tarım Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Özyılmaz Fındık Ticaret ve Sanayi Limited şirketleri de listeye giren diğer firmalarımız oldu” dedi.

İSO ilk 500 sıralamasına giren Samsun firmalarını kutlayan Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, önceki yıllarda da listede yer alan borsamız üyesi Ulusoy Un Sanayi gibi diğer firmalarımızın da gelecek yıllarda listede daha da üst sıralarda yer alacağına inandığını vurguladı. Başkan Çakır, listeye giren tüm firmaları kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

SO Türkiye’nin 500 Büyük Kuruluşu -2016 (İlk 10-üretimden satışlara göre)

1-Tüpraş

2-Ford

3-Tofaş

4-Oyak-Renault

5-Arçelik

6-Toyota

7-EÜAŞ- Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü

8-Hyundai Assan

9-İçdaş Çelik

10-İskenderun Demir ve Çelik

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)