banner434

banner433

Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçe Başkanlığı, yapılan törenle hizmete açıldı

2008 yılında kapatılan Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçe Başkanlığı, 10 yıl aranın ardından tekrardan hizmete açıldı.

Samsun 16.04.2018, 14:25 16.04.2018, 14:51
Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçe Başkanlığı, yapılan törenle hizmete açıldı

 Samsun Haberleri10 yıl aranın ardından Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçe Başkanlığı tekrar hizmete açıldı. Açılışa Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner TEKİN, 19 Mayıs MHP İlçe Başkanı Mustafa Selçuk, 19 Mayıs MHP Belediye Encümeni Musa Altun, 19 Mayıs MHP eski İlçe Başkanı Murat Küçük, 19 Mayıs Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Seven, 19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, 19 Mayıs Esnaf ve Kredi Kefalet Odası Başkanı Tuncay Karaosman, Pazar Mahallesi Muhtarı Halil Akyüz başta olmak üzere Ülkü Ocakları il ve ilçe yöneticileri, MHP il ve ilçe yöneticileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasında Ülkü Ocaklarının varlık gayesini vurgulayan Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçe Başkanı Aslan KÖSEF, "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının nişanesi kurtuluş meşalesinin timsali anlamlı gün 19 Mayıs'ı kendisine isim edinmiş, Samsun'un güzide ilçesinde, nice ülkü devleri nice dava arkadaşları yetiştirmek, topluma huzur ve güvenlik tesis edecek bireyler yetiştirme ilkesini kendine düstur edinmiş, Kutlu davamız Ülkü yolunun meşalesini burada yakmaktan, Ülkü davasının bayrağını gururla dalgalandırmaktan şeref duyarız. Bizlere bu şerefi ihsan eden Öncelikle İl başkanım sayın Yalçın Altıntaş ve yönetimine teşekkürü borç biliriz. Aylardır uğraşlarımızla çabalarımızın nihayeti olarak 19 Mayıs halkının ve kutlu davamızın hizmetine bu ocağı açmak için gösterilen özverinin fazlasını bu sancağı en üste çıkarmak için göstereceğiz. Zalim insanların korkusu olacak bu şanlı ocağın açılışında sizleri aramızda görmek bizleri gurur ve heyecanlandırdığı gibi bizlere cesaret ve bilinç aşılamıştır. Bendeniz Aslan Kösef bundan gayrı bu ocağın bir neferi verilen sorumluluk gereği başkanı yine verilen vicdan görevi sonucu kiminin abisi kiminin kardeşiyim, nihayi olarak herkes bilmelidir ki: bizler bu görevi en bilinciyle yapmak için gece gündüz bundan evvel nasıl çalıştıysak bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunar Türk dünyasına hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmanın ardından hizmet binası açılış kurdelesi kesildi. İlçe başkanlığında kuranı kerim tilaveti ve duanın ardından mehteran ekibinin çaldığı mehter marşları eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildikten sonra program sona erdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
mehmet sami erim 4 yıl önce
Ülkü ocakları her mahalleye açılmalıdır. Ülkü ocakları gençlerle birlikte olduğunda uyuşturucu belasıda olmayacaktır. Bir mahallede ülkü ocaklarının olması orada bir güvence oluşturduğu gibi gençlerin toplancağı ve muhabbet edebileceği bir mekan da olmuş olur.