Alexa

Ülkü Ocakları; Yalan ve Oyalama TÜYAP'ın Genel Politikası mı?

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş, Samsun'da yapılacak olan 3. Karadeniz Kitap Fuarına (TÜYAP) katılımcılarına tepki gösterdi.

Ülkü Ocakları; Yalan ve Oyalama TÜYAP'ın Genel Politikası mı?

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş, Samsun'da yapılacak olan 3. Karadeniz Kitap Fuarına (TÜYAP) katılımcılarına tepki gösterdi. 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş, Samsun'da yapılacak olan 3. Karadeniz Kitap Fuarına TÜYAP katılımcılarına tepki göstererek; "TÜYAP KOMÜNİST YANLISI YAYINEVLERİNİ SAMSUN'A GETİREREK RİSK PEŞİNDE" diye sordu?

Ülkü Ocakları İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, Fuarların yapılış sebebinin bölge ürünlerini tanıtmak olduğunu belirterek, Samsun'da düzenlenen fuarlarda bu konu göz ardı edilerek rant kapısı haline getirildiğini savundu.

Açıklanan katılımcı listesinde, yaklaşık 60'a Samsunlu kitap yazarını bünyesinde barındıran "Samsun Yazarlar Derneği" bile bulunmamakta.

Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, " Fuarların yapılış amacı bölge üretimini reklamını yapmak olmasına rağmen Samsun'da düzenlenen fuarlarda bu konu göz ardı edilerek rant kapısı haline getirilmiştir. Samsun'da düzenlenecek olan kitap fuarının İstanbul yönetimi tarafından organize edildiği ve bölge halkını önemsemeyip stantları kim daha fazla para veriyorsa ona kiralama anlayışına girişildiği gözler önündedir. Açıklanan katılımcı listesinde, yaklaşık 60'a Samsunlu kitap yazarını bünyesinde barındıran "Samsun Yazarlar Derneği" bile bulunmamakta. Samsun merkezli kurum sayısı ise bir elin parmaklarını geçmiyor.  Samsunlu olmayanların Samsun'u yönetmesi Samsun'a büyük zarar veriyor. Samsun'u Samsunlular yönetmeli." dedi.

“TÜYAP'ın genel politikası mıdır ? Yoksa buradaki yöneticilerinin kendi karakteristik özelliği midir ? Her iki türlüsü de vahimdir."

Samsun’la hiç alakası olmayan yayınların, derneklerin ve vakıfların yer almasına tepki gösteren  Başkan Altıntaş, "Samsun genelinde çıkarttığımız, "İklim Dergisi",  "İlteriş Dergisi" ve tüm Türkiye çapında çıkarttığımız Ülkü Ocakları Dergisi'nin tanıtımı için 2,5 ay önceden yapılan başvurumuza bugün yarın diyerek oyalayıp geçtiğimiz günlerde  dernekler katılmayacak bahanesiyle ret cevabı verilmiştir. STK olarak değil yayıncı olarak başvurduğumuz kitap fuarının açıklanan katılımcı listesine baktığımızda Samsun ile ilgisi olmayan Samsunda Şubesi bile bulunmayan derneklerin vakıfların yer aldığını görmüş durumdayız. Merakımız yalan ve oyalama TÜYAP'ın genel politikası mıdır ? Yoksa buradaki yöneticilerinin kendi karakteristik özelliği midir ? Her iki türlüsü de vahimdir."diye kaydetti.

KATILIMCILAR LİSTESİNDE GÖRDÜĞÜMÜZ BAZI YAYINEVLERİ KOMÜNİZM PROPAGANDASI, DİN KARŞITI ve TÜRK MİLLETİNİ BÖLMEYİ HEDEF ALAN YAYINLARIN İÇERİĞİNE ÇOCUKLARI BIRAKMAK DOĞRU MU?

TUYAP yönetiminin maddi çıkarları uğruna Samsun’un karakterini yok saymasına tepki gösteren Yalçın Altıntaş, " Kitap fuarına ilkokul ve ortaöğretim kurumları tüm öğrencileri ile katılım gösteriyor. Katılımcı listesinde gördüğümüz bazı yayınevleri, komünizm propagandası, din karşıtlığı ve en vahimi Türk Milletini bölmeyi hedef alan kitaplar yayınlayan firmalar. İlkokul çağındaki çocukların bu tarz yayınların içeriğine bırakmak ne kadar doğru ? Samsun, milliyetçi ve dindar bir şehirdir. Milli Birlik ve Beraberliğin bu denli önemsendiği bu günlerde TÜYAP yönetimi sadece maddi menfaatleri uğruna bu şehrin karakterini yok sayarsa, olası kötü sonuçların telafisini yapamaz. Bu nedenle Şehrimizin duyarlı tüm yöneticilerini, bu hataların daha büyük sorunlara mahal vermemesi adına göreve çağırıyorum" edi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 06:39
YORUM EKLE

banner325