Ülkü Tek Başkanı Aydın'dan Tepki; TMMOB, DİSK, KESK ve TTB'e Katılmıyoruz!

ÜLKÜ-TEK Samsun Şube Başkanı İlyas Aydın, Barış Pınarı Harekatı ile alakalı yazılı basın açıklaması yaparak, TMMOB, DİSK, KESK ve TTB'nin ortak basın açıklamasına katılmadıklarını dile getirdi.

Samsun 13.10.2019, 17:53 13.10.2019, 20:51
Ülkü Tek Başkanı Aydın'dan Tepki; TMMOB, DİSK, KESK ve TTB'e Katılmıyoruz!

Barış Pınarı Harekatı TMMOB, DİSK, KESK ve TTB'nin ortak basın açıklamasına tepki gösteren ÜLKÜ-TEK Samsun Şube Başkanı İlyas Aydın, Bu ortak basın açıklamasının Hiçbir kelimesine, hiçbir hecesine ve hiçbir hargine katılmadıklarını söyledi.

ÜLKÜ-TEK Samsun Şube Başkanı İlyas Aydın, TMMOB, DİSK, KESK ve TTB'nin ortak basın açıklamasıyla ilgili olarak tepkili mesajında şunları söyledi:

Ülkü Tek, Barış Pınarı Harekatını sonuna kadar destekledi

Ülkemizin ve milletimizin huzur ve güvenliğini  sağlamak, Aziz Şehitlerimizin kanını yerde bırakmamak için kahraman ordumuzun terör örgütlerine karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatıyla ilgili üyesi bulunduğum, TMMOB'nin DİSK,KESK ve TTB ile birlikte yapmış olduğu basın açıklamasının Hiçbir KELİMESİNE, hiçbir HECESİNE, hiçbir HARFİNE katılmıyoruz. 

"Bu toprakların ihtiyacı adalet, demokrasi ve barıştır" başlığıyla yayınlanan, harekâtı askeri macera olarak niteleyen zırvalamalar nedeniyle kime hizmet ettiği belli olmayan, her olayda devletimizin ve milletimizin karşısında yer alan bu kurumları nefretle kınıyor; Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Barış Pınarı Harekatını sonuna kadar destekliyoruz.

Allah Kahraman Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun, ordumuzu muzaffer eylesin."

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ORTAK BASIN AÇIKLAMASI İHANET REÇETESİ GİBİ

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olmak üzere "Barış Pınarı Harekatı'nın Türkiye'nin mevcut sorunlarını daha da derinleştireceği ve DEAŞ'ın binlerce üyesinin 'gardiyanlığı' gibi ciddi bir tehlike ile karşı karşıya kalınacağı" gibi ihanet çetelerine çanak tutan bir açıklamada bulundular.

Yaptıkları ortak basın açıklamasında, Türkiye'nin Suriye'de yaptığı önceki operasyonlara atıfta bulunularak, savaş karşıtı kitlelerin 'hainlikle' suçlandığı ifade edildi.

"Bu toprakların ihtiyacı adalet, demokrasi ve barıştır" ifadeleriyle yayınladıkları bildiride Türkiye'nin en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu böyle bir zamanda adeta tahrikçi bir tutum izlendi.

Ortak basın toplantısında, "Böylesi bir askeri maceranın hiçbir sorunu çözmeyeceğini, aksine ülkemizin temel sorunlarını derinleştireceğini görenler için, göz göre göre susma zamanı değildir. Ortadoğu'daki savaş politikalarının besleyip, büyüttüğü, Türkiye'de yüzlerce insanımızı aramızdan alan katliamları gerçekleştiren DEAŞ'ın dünyanın dört bir yanından gelen ve yurttaşı oldukları hiçbir ülkenin geri almak istemediği binlerce üyesinin 'gardiyanlığı' gibi ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız." dendi.

Emperyalist güçlerin kapışma alanı haline geldiği yerde emperyalist güçlerle girilen pazarlıklarda izin verilen bir kapsamda, onların sattığı ve satacağı silahlarla, hepimizin geleceğini tehdit edebilecek tehlikeli vaatlerde bulunarak, üstelik başka bir ülkenin toprağında askeri bir operasyona girişmenin kimin ihtiyacına yanıt verdiği büyük bir soru işaretidir." ifadelerine yer verildi.

.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)