banner434

Ülkü-Tek Başkanı İlyas Aydın, Atatürk Anıtı’na Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınadı

Ülkü-Tek Samsun Şube Başkanı İlyas Aydın, Samsun'da Atatürk Anıtı’na yapılan saldırıyı kınadı.

Samsun 03.02.2022, 20:51
Ülkü-Tek Başkanı İlyas Aydın, Atatürk Anıtı’na Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınadı

Ülkü-Tek Samsun Şube Başkanı İlyas Aydın, Atatürk Anıtı’na yapılan saldırıyı kınayarak yaptığı yazılı açıklamada; “Başbuğ Atatürk bu milletin kırmızıçizgisidir. Samsun’umuzda Onur anıtımıza yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu provokasyon sıradan değildir, irdelenmesi gerekmektedir." dedi..

Atatürk Türk Milletidir, Türk Milleti Atatürk’dür

Türk Milleti Atasının izinde olduğunu bu yoldan devam edeceğini belirten İlyas Aydın, " Bu milletin şerefli her ferdi Onur Anıtı'nın önünde nöbet tutmaya hazırdır. Büyük Önder Atatürk bütün dünyaya, insanlığa mal olmuş bir devlet adamıdır. Marjinal toplulukların ne savunmasına ne de saldırısına sessizce bırakılacak değildir. Ülkü-Tek Derneğimizin her üyesi kanının son damlasına kadar Ata’sının emanetlerini koruyacak ve savunacaktır." diyerek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Devletimize ve adaletimize güveniyor, saldırının her yönüyle araştırılarak şüphe bırakmayacak şekilde sonuçlandırılmasını, eylemi gerçekleştirenler hakkında en ağır cezanın verilmesini ümit ediyoruz. Atatürk Türk Milletidir, Türk Milleti Atatürk’dür. Bu nettir ve değiştirilemeyecektir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)