Vali Dağlı, Filyasyon Ekiplerine Samsunlular Adına Teşekkür

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Koronavirüsle yürütülen mücadelede Sağlık İl Müdürlüğü Filyasyon Ekiplerinin yürüttüğü çalışmanın önemine dikkat çekti.

Samsun 14.12.2020, 19:15
Vali Dağlı, Filyasyon Ekiplerine Samsunlular Adına Teşekkür

Samsun'da 17 ilçemizde gece gündüz demeden görev yapan tüm filyasyon ekiplerine Samsunlular adına teşekkür eden Vali Zülkif Dağlı, koronavirüsle yürütülen mücadelede Sağlık İl Müdürlüğü Filyasyon Ekiplerinin yürüttüğü çalışmanın önemine dikkat çekti.

İldeki denetim süreçleri ve yapılan filyasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Vali Dr. Zülkif Dağlı; “İlimizde koronavirüse karşı tüm kurumlarımızla topyekün bir mücadele süreci yürütüyoruz. Bu süreçte emniyet ve jandarma ekiplerimize; belediye çalışanlarımızdan tüm kamu çalışanlarımıza kadar herkes, üzerine düşen sorumluluğun farkında olarak etkin bir şekilde rol alıyor. Kapı kapı yürüttüğümüz denetim ve takip süreciyle ildeki yayılımı önlemek için hız kesmeden çalışıyoruz." dedi.

Çalışmanın merkezini ve en güçlü noktasını Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Ekipleri oluşturduğunu kaydeden Vali Dağlı, "yapılan son düzenlemelerle 300’den 340’a yükseltilen filyasyon ekiplerimiz haftanın yedi günü 17 ilçemizde gece gündüz demeden ildeki virüsün yayılımını durdurma adına gerçekten önemli bir görev üstleniyor. Çalışmalarını yakından takip etme imkânı bulduğum ve adeta her an virüsü yakalamak için onun ensesinde olan filyasyon ekiplerimize özverili çalışmalarından dolayı Samsunlular adına teşekkür ediyorum." dedi.

Filyasyon ekiplerinin daha etkin bir şekilde virüsün takibini yapabilmek için vatandaşların da ekiplere yardımcı olması çok önemli olduğunu belirten Vali Zülkif Dağlı, "Halen pozitif kişilerin temaslı oldukları kişileri bildirmedikleri durumlar tarafımıza iletiliyor. Bu noktada temaslı herkesin bildirilmesinin virüsün yayılmasını önleme adına çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Maalesef hafta sonu yaptığımız denetimlerde de pozitif olup dışarıda bulunan bir vatandaşımızı da tespit ettik. Bu tip kurallara uyulmayan, virüse yayılma izni veren durumlar bizi üzüyor." ifadelerini kullanarak açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Virüsün yayılımını önlemek için her bir vatandaşımızın işin ciddiyetini fark edip, üzerine düşen sorumluluğu alması gerekiyor. Tek bir vaka onlarca kişiye hastalığı bulaştırabiliyor. Bu gerçeği hiç unutmayıp, özellikle karantina koşullarına tam uyum göstermemiz bu günlerde büyük önem arz ediyor.Hep birlikte mücadele edersek pandeminin etkisini kırıp, sağlık çalışanlarımızın üzerindeki yükü azaltabiliriz. Lütfen el birliğiyle mücadelemizi gösterelim, koronavirüsü ilimizden hep beraber uzaklaştıralım.” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
17°
açık