Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Samsun 02.12.2020, 12:26 02.12.2020, 12:33
Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesi, engellilik konusunda farkındalığın artırılması ve bu konuda toplumsal bilinç oluşturulması amacıyla “3 Aralık” Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engeller Günü” olarak kabul edildiğini belirten Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, yayımladığı mesajda  tüm engelli vatandaşların Dünya engelliler gününü kutladı. 

Vali Dr. Zülkif Dağlı'nın mesajı şöyle:

Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanında desteklemek, hizmet sunum mekanizmalarının uygun hale getirilmesiyle ihtiyaçlarının çözümünü etkin ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek, sosyal hayata katılımlarında onlara destek olmak ve hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düşüncesiyle hareket eden Devletimiz, son yıllarda engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerin geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atmakta ve sosyal hizmetler, eğitim, istihdam ve ulaşım gibi temel konularda yasal düzenlemeleri hayata geçirmektedir.

Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, sorunlarının çözümünü sağlayacak, her alanda başarı sağlamalarının önünü açacak tüm çalışmalara her zaman olduğu gibi bundan sonra da azami destek vermeye devam edeceğimizi hatırlatarak ve bu anlamlı günün toplumsal duyarlılığı artırmasını temenni ederek; tüm engelli vatandaşlarımıza saygı ve muhabbetlerimi sunuyor, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık