Vali Kaymak, 100. Yıl kutlamalarına Katılanlara Teşekkür Etti

Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs 1919, 100. Yıl kutlamalarına ilişkin yaptığı açıklamada kutlamaların yıl sonuna kadar devam edeceğini belirterek Samsun'da kutlamalara katılanlara da teşekkür etti.

Samsun 21.05.2019, 12:18
Vali Kaymak, 100. Yıl kutlamalarına Katılanlara Teşekkür Etti

19 Mayıs 1919’un 100. yılı kutlamalarına katılanlara teşekkür eden Samsun Valisi Osman Kaymak, kutlamaların yılsonuna kadar devam edeceğini ifade etti. 

Tarihinde en fazla siyasi liderin bir araya geldiği Samsun'da Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek, Mustafa Destici, Önder Aksakal, İbrahim Çelebi ve birçok siyasi liderin ağırlandığı törende Samsun Valisi Osman Kaymak bir teşekkür mesajı yayımladı.

Samsun Valisi Kaymak mesajında şunları söyledi:

Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlamalarında Samsun Valisi olarak görev yapmaktan onur duyuyorum.

Bu yıl çeşitli etkinliklerle gerçekleşen 100. Yıl kutlamalarımız yıl sonuna kadar bir çok programla devam edecek olup, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamalarıyla da doruğa ulaşacaktır.

Amacımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Milli Mücadeleyi başlatmak için ilk adımı attıkları Samsunumuzdan, bir asır önce yokluklar içinde ve tüm zorluklara rağmen sağlanan birlik ve mücadelenin, geleceğimizin teminatı tüm gençlerimize aktarılmasıdır. Gençlerimizin de bu sorumluluk bilinciyle milli mücadele ruhunu Samsun’dan bütün Türkiye ve dünyaya yayacaklarına ve tarif edilemez bu coşkuyu geleceğe taşıyacaklarına inanıyoruz.

Bu amaçla 19 Mayıs 2019 Pazar günü ana programımızla taçlanan ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ kutlama etkinliklerimize;

Başta Milli Mücadele’nin 100. Yılı kutlama etkinliklerini 22 Şubat 2019 tarihinde yayımlanan genelgeyle himayelerine alan ve kutlamalarımıza teşrif eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a,

TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’na, Büyük Birlik Partisi Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal’a, Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek’e, Anavatan Partisi Genel Başkanı Sayın İbrahim Çelebi’ye, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza, ilçe kaymakamlıklarımıza, ilçe belediye başkanlıklarımıza, Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik teşkilatımızın mensuplarına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze, katkı veren diğer kamu kurum ve kuruluş müdürlüklerimize, Sivil toplum kuruluşlarımıza, yerel, bölgesel, yaygın medya kuruluşlarımıza, bizleri yalnız bırakmayan değerli Samsun halkımıza, yurdumuzun her köşesinden gelen kıymetli misafirlerimize ve katkı veren herkese teşekkür eder, nice yüzyıllarımız olması dileklerimle saygılarımı sunarım.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P