Alexa

Vali Kaymak; Allah ve peygamberden uzak olan çocuk birden canavarlaşıyor

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen 'Mevlid-i Nebi Haftası’ nda konuştu. Vali Kaymak, "Çocuklarımızı televizyonun, bilgisayar ve sosyal medyanın karşısında tanıyamaz hale geliyoruz." dedi.

Vali Kaymak; Allah ve peygamberden uzak olan çocuk birden canavarlaşıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen ve Samsun İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen, ‘Hz. Peygamber (S.A.V) ve Aile’ temalı konferans programına katıllan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Ben İslam toplumlarında aşk ve muhabbet yolunu çok önemsiyorum." dedi.

Kavak ilçesi Karacalar Merkez Cami İmam Hatibi İlkay Bingül tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasının ardından Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı konuştu. Çakı yaptığı konuşmada, “Allah resulünün hayatını gerçekten iyi anlamak ve onu hayatımıza yansıtmak durumundayız. Sayın Valimizin gönlü hep bu toplantılarda Allah ve Peygamber diyenlerle olmuştur. Ben bu değerli misafirlerin önünde kendilerine şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Toplumun sorunlarla boğuştuğunu belirten Vali Kaymak, Bunların temelinde her zaman manevi kültür ve manevi eğitim eksikliği geldiğini, Büyükşehirlerde özellikle uyuşturucu, cinayetler, aile içi şiddet, kadına karşı şiddet ve intiharlar geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Allah ve peygamberden uzak olan çocuk birden canavarlaşıyor"

"Özellikle kuran kurslarımızda 4-6 yaş kuran kursları çok kıymetlidir. Çünkü çocuklarımız daha okula başlamadan Kuran-ı, Allah ve peygamber sevgisini alıyor. Bunu yaygınlaştırarak mutlaka bu yaştaki her çocuğumuz bu kuran kurslarından nasiplensin. Bu konuda hocalarımıza büyük görevler düşmektedir. Allah ve peygamberden uzak olan çocuk birden canavarlaşıyor. Çocuklarımızı televizyonun, bilgisayar ve sosyal medyanın karşısında tanıyamaz hale geliyoruz. Ben İslam toplumlarında aşk ve muhabbet yolunu çok önemsiyorum. Bir şey aşk ve muhabbetle yapılırsa inanın bereketi fazla oluyor. Bu anlamda peygamber efendimizi cümlemize sevmeyi ve onun yolundan ayrılmamayı nasip eylesin diyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 23:57
YORUM EKLE