Vali Kaymak, Bizler Bayburt kökenli Samsunlularız

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlenen, ‘Bayburt’un Düşman işgalinden Kurtuluşunun 102. Yıldönümü’ anma programına katıldı.

Samsun 17.02.2020, 11:55 17.02.2020, 12:10
Vali Kaymak, Bizler Bayburt kökenli Samsunlularız

Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlenen, ‘Bayburt’un Düşman işgalinden Kurtuluşunun 102. Yıldönümü’ anma programına katılan Samsun Valisi Osman Kaymak burada yaptığı konuşmada," Samsun’da Gümüşhaneli, Trabzonlu ve Ordulu değerli hemşerilerimiz var. Biz her zaman söylüyoruz. Bizler Bayburt kökenli Samsunlularız. Çünkü Samsun’da yaşıyoruz." dedi.

Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali programda yaptığı açılış konuşmasında, “Bu gururu bizlere yaşatan ecdadımızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Güzel Bayburt’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz programımıza hoş geldiniz. Derneğimiz 1965 yılında kurulan Samsun’un en eski hemşeri derneklerinden biridir. Dernekçilikte bir çınar haline gelen kuruluşumuz bünyesinde, hemşerilerimize çeşitli enstrüman kursları, bar ekibimizin çalışmaları gibi birçok kültürel kurs faaliyetleri yürütmekteyiz. Bu gecenin düzenlenmesinde başta Sayın Valimiz Osman Kaymak olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü münasebetiyle konuşan Kaymak, "Bu gecede aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Arkadaşlar güzel Bayburt’umuzun kurtuluşunu Samsun’da kutluyoruz. Samsun’da ki Bayburtlular atalarına, şehitlerine saygı olarak bugünleri anıyor.  Bu geceler Bayburtluları bir araya topluyor. Kültürümüzü ve tarihimizi konuşuyoruz. O yönüyle çok anlamlıdır. Biz Samsun’da yaşayan Bayburtlular olarak Bayburt kültürünü anlatmak durumundayız. Bayburtlular gerçekten vatan millet duygusu yüksek dürüst insanlardır. Otuz yıllık memuriyet hayatımda çalıştığım yerlerde Bayburtluların yiğitlikleri, dürüstlükleri  ve inançları konuşulmuştur. Görev yaptığımız yerlerde Bayburtlular için güzel şeyler duyduk." dedi.

Samsun’da ki hemşeri dernekleri Samsun’a değer kattığını belirten Samsun VVAlisi Osman Kaymak, "Biliyorsunuz Samsun’da Gümüşhaneli, Trabzonlu ve Ordulu değerli hemşerilerimiz var. Biz her zaman söylüyoruz. Bizler Bayburt kökenli Samsunlularız. Çünkü Samsun’da yaşıyoruz. Samsun’un sosyal ve ekonomik yönden gelişmesi bizleri yakından ilgilendiriyor. Bizler Bayburt kültürünü unutmadan Samsun’a değer katmak durumundayız. Bayburtlu kimdir?Bayburtlu dürüsttür, onurludur,  vatanseverdir, kimseye muhtaç olmamak için çalışır, alın teri en kutsal kazancıdır." 

Tarım, sağlık, turizm, sanayi, ticaret merkezleri ile Samsunun büyük bir potansiyel taşıdığına dikkat çeken Vali Kaymak, "Bu şehirde yaşayacaksak, bu şehrin sorunlarının tespitinde ve teşhisinde siyaset ayrımı gözetmeden bir araya gelmeyi bilmeliyiz. Bir araya geldiğimizde şehrimizde bereket olur, iş olur, aş olur. Bu şehrin geleceği, güzelliği ve huzuru için bir ve beraber olalım. Ben Bayburt Sancaktepe köyündenim. Samsun Valisi olarak 2,5 yıldır görev yapıyorum. Zaman zaman bu gecelerin sayesinde ve diğer zamanlarda Bayburtlu hemşerilerimle bir araya geliyorum. Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneğimiz bizim ortak buluşma yerimizdir. Lütfen oraya geliniz ve faaliyetlere katılınız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur