Vali Kaymak; Samsunluyuz Diyoruz Ama Arkasından da Bayburtluyuz Diyoruz

Samsun Valisi Osman Kaymak; Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Bayburtlu hemşehrileriyle buluştu.

Samsun 10.06.2018, 03:01 10.06.2018, 03:25
Vali Kaymak; Samsunluyuz Diyoruz Ama Arkasından da Bayburtluyuz Diyoruz

Samsun’da göreve geldiği günden bu yana zaman zaman Bayburtlu hemşehrileriyle bir araya geldiklerini söyleyen Vali Osman Kaymak, "Samsunluyuz diyoruz ama arkasından da Bayburtluyuz diyoruz." diyerek şöyle konuştu.

"Bayburtlular çalıştıkları yerlerde örnek insanlardır."

“Aranızda bulunmak benim için büyük bir mutluluk. Bu iftarlar da bizleri bir araya getiriyor. Bir araya gelerek kültürümüzü yaşatıyoruz. Bizler Bayburtlular olarak Samsun’da kültürümüzü yaşayıp, yaşatırken öncelikle bu şehrin değerleriyle uyumlu olacağız, bulunduğumuz yere değer katacağız. Bayburtlular, vatanseverdir, dindardır, imanlıdır, doğru insanlardır, işlerini düzgün yaparlar, kimsenin malında-namusunda gözleri olmaz. Bu yönüyle de Bayburtlular çalıştıkları yerlerde örnek insanlardır. Ben de Bayburtlu olduğum için mutluyum. Samsun’da da, öncelikle Samsunluyuz diyoruz ama arkasından da Bayburtluyuz diyoruz. Bayburt kültürünü yaşayarak geleceğe taşımamız lazım.” dedi.

"Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin"

21 Şubat 2018’de düzenlenecek olan Bayburtlular Gecesi’nin şehitlerimiz olduğu için iptal edildiğini kaydeden Kaymak, “Gerek Samsun gerekse de Türkiye’de bu huzur ortamının sağlanmasında şüphesiz şehitlerimizin payı çok büyük. Afrin operasyonu yapılmasaydı belki de çok daha fazla şehitlerimizin acısıyla bu sofralarımız acıya dönüşecekti. Ama onlar bizim için canlarını verdiler ve Türkiye Allah’a çok şükür huzur içerisinde Ramazan’ı idrak ediyor. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin.” diye konuştu.

"Tüm kardeşlerimizin duasını almak istiyoruz."

Her insanın kıymetli olduğunu söyleyen Kaymak, “Derneğe sahip çıkalım, faaliyetlerine destek olalım. Çünkü insanlar bir araya geldiği zaman güç ve kuvvet oluştururlar. Yönetimi ve Başkanımızı yalnız bırakmayalım. Bizler hemşehriniz olarak Samsun’da görev yapıyoruz ve Bayburtlulara söz getirecek işler yapmamaya çalışıyoruz. Samsunluların, Bayburtluların ve tüm kardeşlerimizin duasını almak istiyoruz. Biz görev yaptığımız her yerde insanları önemseyen bir anlayışla hizmet ediyoruz. Ben talim-terbiyemi öyle aldım. Her insan değerlidir, her insan kıymetlidir. O anlamda, sıkıntısı olan her insanın sıkıntısını çözmek benim için önemli. Kapım herkese açık.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)