Vali Kaymak'tan Samsunlulara Çağrı!

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunlulara çağrıda bulunarak, Deaflympics 2017, Türk misafirperverliğinin dünyaya göstermek adına müthiş bir fırsat olduğunu belirterek, "lütfen olimpiyatı sahiplenelim"dedi.

Samsun 16.07.2017, 13:48 16.07.2017, 13:57
Vali Kaymak'tan Samsunlulara Çağrı!

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunlulara çağrıda bulundu.  Kaymak; “Deaflympics 2017, Türk misafirperverliğinin dünyaya göstermek adına için müthiş bir fırsat. Ben kentte bulunan bütün bürokrat arkadaşlarımıza,  görevlilere ve esnafa çağrıda bulunuyorum. Lütfen Bu olimpiyatı sahiplenelim” dedi

Türkiye tarihinin en büyük spor organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına çok kısa bir süre kala Samsun’daki tüm hazırlıklar devam ediyor. Samsun Valisi Osman Kaymak, 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun müsabakalarda yarışacağı Deaflympics 2017 ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Kaymak, Samsun’da tatlı bir heyecan olduğunu ve bu heyecanı yaşamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın Samsun’a kazandırılmasında ve Samsun'un spor tesislerine kavuşmasında büyük emek veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Samsun Valisi Kaymak,  3 binin üzerinde sporcunun şehre geleceğini hatırlatarak, Deaflympics 2017’nin Samsun’u dünyaya tanıtmak açısından büyük bir fırsat olduğunun altını çizdi. Vali Kaymak, “Türk misafirperverliğini ve Türk centilmenliğini dünyaya göstermek açısından müthiş bir imkan olan olimpiyat oyunları için bizlere büyük bir görev düşüyor. Ben bütün bürokrat arkadaşlarımıza, görevlilere ve samsun esnafına çağrıda bulunuyorum. Lütfen sahiplenelim. Gerçek bir ev sahibi gibi, onları üzmeden, incitecek bir davranışta bulunmadan, bu tür ortamlara fırsat vermeden, onların huzur içerisinde spor tesislerine varmalarını müsabakalardan sonra da huzur içinde istirahat edecekleri yerlere gitmelerini sağlayalım. Onlardan bu şekilde çalışmalar yürütmelerini bekliyoruz “ dedi.

“BAKANIMIZI YALNIZ BIRAKMAMALIYIZ”

Yeni 19 Mayıs Stadyumunun hizmete girmesiyle beraber 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenin de bu statta yapılacağını ifade eden Vali Kaymak, “Bu açılış töreninin görkemli olması için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, çok gayret sarf ediyorlar. Biz de onu yalnız bırakmamalıyız. Bu iş sadece Bakanımız Akif Bey’in işi değil, hepimizin işi. Bu bakımdan halkımızın stadyumu doldurması gerekiyor. Görkemli bir açılış yapılması hem Samsun için hem de Türkiye için önem arz ediyor.  Biz  bütün Samsunluları açılış törenine davet ediyoruz. Mutlaka gelsinler” diye konuştu.

“SAMSUNLULARA GÜVENİYORUM”

Samsun’un huzur içinde yaşanılan bir şehir olduğunu ve dışardan da olumsuz bir şekilde anılmadığını belirten Vali Kaymak, “Samsunlular medeni, dünyaya entegre olmuş, aydın insanlar. Bu yönleriyle ben Samsunlulara çok güveniyorum. Olumsuz bir olay olacağına yönelik bir endişem yok. Bu çerçevede şehrimizde oyunlar döneminde 3 bin 100’e yakın polis memurunu bin 200 80’e yakın da jandarmayı görevlendirdik. Dışarıdan da çok sayıda polis  memuru getirterek güvenlik tedbirlerini almış durumdayız. Yani hem güvenlik hem de trafik akışı yönünden sporcularımız için ciddi tedbirler almış durumdayız. Güvenlikte şöyle bir tabir vardır: Her kişinin başına polis koyamazsınız; kişinin kendi vicdanı polisidir. Bu anlamda bütün Samsunluların yardımlaşma adına güvenlik ekiplerine yardımcı olacağını düşünüyor, onlardan polislere karşı anlayışlı olma konusunda uyarıda bulunmak istiyorum“ ifadelerini kullandı.

“OLİMPİYAT ŞEHİR SAMSUN UNVANI KALICI OLACAK”

Samsun’un liman, meşale, sağlık, spor, ilk adım gibi sıfatlarının yanı sıra bir de ‘Olimpiyat şehri Samsun’ olarak anılmasıyla ilgili de konuşan Vali Kaymak, “Deaflympics 2017 ile beraber ‘Olimpiyat şehri Samsun’ unvanının müsabakaların sorunsuz bitip, gelen misafirlerin burada en iyi şekilde karşılanıp uğurlanmasının ardından bu kentte kalıcı olacağına inanıyorum. Bu vesile ile özellikle Samsunlulardan bu unvanının kalıcı olması için özverili olmalarını isteyerek kendilerinden destek bekliyorum” dedi.

Müsabakalarda yer alacak sporculara başarılar diyen Vali Kaymak şöyle konuştu:

“Bu olimpiyatların ilimiz, Türkiye’miz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini diliyorum. Şimdi bütün Türkiye Samsun’u konuşurken olimpiyatlardan sonra da bütün dünya Samsun’u konuşacak. Bu anlamda müsabakalarda yarışacak milli sporcularımıza başarılar diliyorum. İnşallah çok sayıda altın alırlar ve bayrağımızı göndere çıkarırlar.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
açık