Alexa
banner314

Ve Sonunda Yine Hukuk Galip Geldi

Bu ülkede hukuk var ise Tüm halkı ve ferdi ya da kuruluşları ben uymuyorum lüksüne sahip midir?

Ve Sonunda Yine Hukuk Galip Geldi
banner327

Orada yıkılan Samsun tarım Meslek Lisesinde bir hukuksuzluk yaşandı sizde biliyorsunuz. Orada ki çocuklar kovulur gibi ilkokuldan bozma binalara gönderildiler. Ve o zor şartlarda bu çocuklar Avrupa ülkeleri ile birlikte muhtelif projeler yürüttüler. Bu okul Yine öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte ödül alan ve Avrupa’ya yarışmaya gönderilen  aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tescil edilen okulu proje olarak gerçekleşti. Şimdi O projeyi okullarına uygulanmasını istiyoruz. Bu dünyada tek akıllı kendi kendine kazanım sağlayan okul olacaktır.

Bu okuldan mezun olanların bir çoğu okul bitimini müteakip; kimisi kalp doktoru,Kimisi Veteriner Hekim,Ziraat mühendisi, Bazısı öğretim elemanı, Hakim,-Savcı v.s olmuşlar,yine ben gibi 20 ye yakını Türk Silahlı Kuvvetlerine geçmiş Gıda Kontrol Laboratuvarlarında, Köpek eğitim birliklerinde görev yapanlarımızda mevcuttur. 

Yine bu okulun şimdiye kadar Avrupa Birliği çerçevesinde yürüttüğü projeleri incelettiğiniz vakit ülke tarım ve hayvancılığında önemli katkılar sağlayacak Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri projeler hayata geçirilmelidir.

Şöyle ki : 
1.Büyükbaş hayvancılığın AB standartlarında geliştirilmesi (Almanya-Hollanda-Avusturya-Belçika) 
2.Modern Sun’i tohumlama uygulamaları alanı (İsveç-Belçika-Almaya Ortak proje) 
3.AB ülkelerinde gıda ve hayvan sağlığı (Öğrencilerin staj çalışması Macaristan’la) 
4.Modern embriyo transferi 2017-2018 yılında gidilecek (Portekiz, İtalya, Belçika) 
5.Küresel iklim değişikliği (Portekiz, İtalya, Belçika) 
6.Gök höyük Tarım Meslek Lisesi ile ortak AB projesi, Staj 2017-2018 Almanya’ya gidilecek 
7.Daha iyi bir okul projesi olarak ulusal derecede 1’lik ve AB ödülü alındı 
(NOT: Yapılacak son projeyi de tamamladıktan sonra Agritidasyona aday olunacaktır. Şu anda Türkiye’de 3-4 tane Agritide olmuş okul var.) 

Böyle bir okulun öğrencileri bu muameleyi sizce hak ediyor mu!

Yine bu okulun şimdiye kadar Avrupa Birliği çerçevesinde yürüttüğü projeleri incelettiğiniz vakit ülke tarım ve hayvancılığında önemli katkılar sağlayacak Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri projeler hayata geçirilmelidir.

(ortak proje) 
 

YİNE BU OKULUN ÜLKE MİNFAATİNE FAYDALARI: 


1.Bilinçli bir Veteriner ve Tarım teknikeri yetiştirilmektedir 
2.Tarım ve hayvancılık üzerine geniş eğitimli personel yetiştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadırlar. 
3.Bu okuldan mezun olan öğrencilerden şimdiye kadar Tıp Kardiyoloji doktoru, Öğretim elemanı, Ziraat Mühendisleri, Hakim, Avukat muhtelif mesleklerde eğitimlerini tamamlayarak ülkemizde önemli mevkilerde halen görev yapmaktadırlar. 
4.Gıda kontrol laboratuarlarında ve köpek-at eğitim branşlarında eleman yetiştirerek ülke çapında aranılan personel olmuşlardır. 
5.Bu okuldan mezun olan öğrencilerin bir kısmı Silahlı kuvvetlerine geçerek başarılı birer personel olmuşlardır. 
İşte bu okul böyle başarılı okuldur. Böyle bir okulun öğrencileriyle türlü imar mevzuatlarıyla kovulur gibi son derece yetersiz ortaokuldan bozma binalarına sürgün gibi son derece yetersiz binalara gönderilmesi akıl ve mantığa sığmamaktadır. 

Bu okul 30 km şehir dışına sürgün gibi gönderildi. Uzak olduğu için okulu tercih eden öğrenci sayısı düştüğü, Lise puanları da bu nedenle düşmüştür.

Elbette ki arazide önemlidir. Park da, Cami de önemlidir. Ama yetişmiş eleman ülkemiz için daha önemlidir. Günümüzde ülkeler arası savaşlar gıda ve hayvancılık ekonomisi üzerine olmaktadır.


Şimdi soruyorum size!

Ülkemizin hayvancılık durumu berbat iken bu okulu yıkmak niye! Yine bu okulun çocuklarının Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdikleri projeleri ülkemize hayata geçirilmek varken! Bu kin gütmek gibi uygulamalar niye!!! Devlet, millet menfaati için Hayvancılığın geliştirilmesi mi iyidir, Park alanı mı??

Günümüz de gıda savaşları artık başlamıştır. Vatandaşını, askerini koruyan milletler ayakta kalacaktır. Şimdi bu okulu yıkmakla ayağına topuğuna kurşun sıkmak arasında ne fark var?

Bu ülkede hukuk var ise Tüm halkı ve ferdi ya da kuruluşları ben uymuyorum lüksüne sahip midir?

Önce Cami sonra! kent parkı düzenlemesi bunda tamamen art niyet kokuyor. Orada 2 tane cami var iken günlük namazlarda toplam 2 sıra saf cemaat olurken caminin protokolü mü olur? Yapılı camiye bile bakılmıyor. En son Samsun’da dökülen Site Caminin bakımı ve onarımı için yine biz BİMER vasıtasıyla durumu Başbakanlığa biz bildirdik!!! Peki olumsuzluklar neden yapılmıştır? İnsan bindiği dalı keser mi? Avrupa ülkelerinde okul yapma telaşı içinde iken bizde de yıkıp ya cami ya da KentPark peşindeler. Hiç kimse dinsiz değil ki ! Elhamdülillah müslümanız. Şartlar değiştiğinde dine sarılmak niye? Ve ben bunu anlamaya çalışıyorum? Ama maalesef anlayamıyorum. Siz bu olanları anlayabiliyor musunuz?

Kimse ne camiye ne de yeşil alana karşıydı? Burada karşı olduğumuz hukuksuzluk ve temaruzdur. Bu hukuksuzluğa meydan vermemeliydik.  Bu hukuksuzluğa dur denmeliydi!   Herkes Hukuğa uymalıydı. Eğer herkese ayrı ayrı hukuk teşkil edilecekse bu ülkemizin ve hepimizin sonu olurdu!  .

Mustafa Kemal Bektaş

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 13:00
YORUM EKLE

banner307

banner325