Alexa


Vezirköprü'de Eko-Okullar Projesi...

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Anaokulu öğrencileri ve velileri ilçe genelinde bir çevre bilinci oluşturmak için proje başlattı.

Samsun 29.12.2016, 00:06
Vezirköprü'de Eko-Okullar Projesi...
SAMSUN- Vezirköprü'de Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri ve velileri ilçe genelinde bir çevre bilinci oluşturmak, çevresel konularda bilgi edinmelerini sağlamak, geri dönüşüm bilinci ile çevreye zararlı atıkların tekrar kazanılmasını sağlamak için bir proje başlattı.

Eko-Okullar Projesi'nin okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir program olduğu belirtildi.

Eko-Okullar Projesi kapsamında geri dönüşüme kazandırmak için atık kağıt toplama, atık pil toplama gibi kampanyalar başlatarak velilere duyurulduğu, okulda tutumlu olmak, su ve elektrik israfını önlemek, geri dönüşüm materyallerini kullanarak okul bütçesine katkı sağlayan çalışmaların yapıldığı vurgulandı. Projeyi bir eylem planı çerçevesinde okulun aylık olarak yapacağı çalışmaların yer aldığı, aylık çalışmalarda her ay temiz ve düzenli sınıfın seçiminin yapıldığı, düzenli sınıfa Türk bayrağı ve çevreci kamyon ödülü vererek çevreci öğrencilerin ödüllendirildiği belirtildi. 


 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P