Yaşar Doğu, azmin, cesaretin, inanç ve başarının İfadesidir

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, "Orman yangınları yüreğimizi yakmıştır. Ancak asıl görevin de bundan sonra başladığı bilinmelidir. Fidan dikerek eksiği yerine koymak, yenisini çoğaltabilmek. Bu anlamda millet olarak önceliğimiz el ele fidan dikmek olmalıdır." dedi.

Samsun 11.08.2021, 01:06
Yaşar Doğu, azmin, cesaretin, inanç ve başarının İfadesidir

Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Orman yangınları ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Orman yangınları yüreğimizi yakmıştır. Ancak asıl görevin de bundan sonra başladığı bilinmelidir. Fidan dikerek eksiği yerine koymak, yenisini çoğaltabilmek. Bu anlamda millet olarak önceliğimiz el ele fidan dikmek olmalıdır. Ağaç sevgisi nesilden nesle geçebilecek seviyeye getirilmelidir. Herkesin dikilmiş bir fidanı yeşermiş bir ağacı olmalıdır. Bu anlamda hatıra ormanları takip edilip yenilenmek şartıyla önemli bir işlevi yerine getiriyor.

Yaşadığımız orman yangınları karşısında milletçe fidan dikme seferberliği başlatılmasının milli bir görev haline geldiğini düşünüyorum. Bu anlamda Samsunda Başta Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde Türk Güreşinin Sembolü Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Yaşar Doğu Hatıra Ormanının açılmasını teklif ediyorum. Burada yediden yetmişe fidan dikilerek anlamlı bir örneğe imza atılacağı kanaatindeyim.

Yaşar Doğu özelde şehrimizin genelde ise ülkemizin ortak bir değeridir.

Zor şartlar altında verdiği mücadelesiyle herkesin kendine ders çıkardığı ender şahsiyetlerden birisidir. Hayat hikâyesiyle Türk Milletinin gücünü dünyaya gösteren bu yiğit bu necip milletin bundan sonra da neler yapabileceğinin yaşamış örneğidir.

Vatan millet ve bayrak sevgisinin ismine yansıdığı Yaşar Doğu azmin, cesaretin, inanç ve başarının da ifadesini bulduğu isim halini almıştır. Bütün bunlardan yola çıkılarak ilimiz genelinde fidan dikme ve orman sevgisi aşılanmasının bu yıldan itibaren daha etkin yürütüleceği kanaatindeyim. Yaşar Doğu ismiyle başlatılacak olan fidan dikme kampanyası ve Hatıra ormanı büyük heyecan uyandıracağından kuşkum yoktur. Aynı zamanda Yaşar Doğu ile atılan bu adım diğer alanlarda efsaneleşmiş değerlerimiz için de bir başlangıç olacaktır. Unutmayalım ki unutmadığınız kadar unutulmaz yaşattığınız kadar yaşatılırsınız. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mustafa Demir'in olumlu adımlar atacağı inancıyla şimdiden kutlu olsun diyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)