YEDAŞ, Sokağa Çıkma Kısıtlamasını Fırsata Çevirdik

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop'ta 3 milyondan fazla kullanıcıya elektrik hizmeti sunan YEDAŞ, yaptığı yazılı basın açıklamasında, YEDAŞ'ın tüketicilerin daha konforlu ve aydınlık bir Ramazan ayı ve Covid 19 salgını süreci geçirmesi adına faaliyetlerini birçok ilave tedbir ile devam ettirdiğini belirtti.

Samsun 15.05.2020, 00:59 15.05.2020, 02:53
YEDAŞ, Sokağa Çıkma Kısıtlamasını Fırsata Çevirdik

YEDAŞ tarafından yapılan açıklamada; Ramazan ayı ve salgın sürecinin bir araya geldiği bu özel günlerde birçok ilave tedbir ile çalışmalarına devam ettiğ bu süreçte elektrik arzının çok daha özenli yapılması için hizmet kalitesini arttırmaya devam ediyor.

Öğrencilerin mağdur olması engellemektedir

YEDAŞ, Aydınlatma için özel ekipler kurdu. Arızalara zamanında müdahale edecek ilave ekipler de oluşturdu.YEDAŞ ekipleri, özellikle planlı bakım ve bağlantıları çok daha hassas düzenleyerek müşterilere hissettirmeden yapmaya devam ediyor. Yapılması zorunlu ve ertelenmesi mümkün olmayan ve kesinti gereken işlemler için gece vardiya ve ekip sayılarını arttırarak müşterilere hissettirmeden çalışıldığını belirten YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, "Ayrıca vardiya saatlerini düzenleyerek gece yapılamayan zorunlu bakımlar, sabah saat 07.30’a kadar tamamlamaktadır. Böylece eğitimlerini uzaktan sürdüren öğrencilerin mağdur olması da engellemektedir" dedi.

Salgın sürecinde konut elektrik tüketimlerinin arttığına dikkat çeken Hasan Yasir Bora, "Bu artışların problemlere yol açmaması için mesken tüketiminin yoğun olduğu alanlar anlık izlenerek, kapasite üstü yük durumları halinde alternatif manevralar yapılarak tedarik sürekliliği sağlanmaktadır. Ayrıca 186 çağrı merkezi yetkinliklerinin arttırılması ile birçok sürecin işletme binalarına gelmeden çözülebilmesi sağlandı" ifadelerine yer verdi.

Müdahalesi zor olan yerlere hizmet götürüyoruz

YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, evde kalma sürecine destek verdiklerini belirterek, "Müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak, bu doğrultuda operasyonel mükemmellik bizim için büyük önem taşıyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu bu zor süreçte YEDAŞ olarak görevimizi en iyi şekilde yaparak, müdahalesi zor olan yerlere hizmet götürüyoruz" dedi. Bora ayrıca, bir çok yeni teknolojik uygulamanın da devreye alınarak hem şirketin dijitalizasyon seviyesi arttı hem de çalışanlarına evlerinden çalışma imkanı oluşturduklarını da ifade ederek, "Böylece çalışanlarımızın sağlığı için ilave tedbir alınmış olup hem de evde kalma sürecine destek verildi" diye konuştu.

Birçok yeni iş yapış planı ve teknolojik yatırım çalışmaları olduğunu belirten Bora, Bu süreçte bunları hızlandırmalarına ve öne çekmelerine vesile olduğunu belirten Yasir Bora, şunları söyledi:

Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirdik

"Şu anda müşterilerin şirket merkezlerine gelmeden tüm işlerini dijital kanallarımızda yapabilecekleri seviyedeyiz. Bu konudaki çalışmalarımız da artarak devam etmekte ve vizyonumuza uygun olarak yeni nesil enerji şirketi için tüm fonksiyonlarımız devrede.” Her krizin bu ve benzeri bir takım fırsatlar da içerdiğini belirten Bora “Ayrıca trafik yoğunluğunun fazla olduğu ve çalışma yapılırken kaza riski oluşabilecek bulvarlarda, sokağa çıkma kısıtlamasını da fırsata çevirerek kontrol ve müdahalelerimizi bu süreç içerisinde özenle gerçekleştiriyoruz"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)