YEDAŞ’ın Tek Görevi Elektriği Kesmek veya Fatura Yazmak mı?

Uzman Eğitmen Bilal Çelebi Yedaş Mağduru olduğunu, sorununun çözülmesi için hangi yola kime başvuracağını bilemediğini belirtti.

Samsun 29.12.2021, 20:26 29.12.2021, 21:34
YEDAŞ’ın Tek Görevi Elektriği Kesmek veya Fatura Yazmak mı?

Vatandaş olarak YEDAŞ'ta mağduriyetini giderecek bir muhatap bulamadığını dile getiren Bilal Çelebi, "Benim ve benim gibilerin mağduriyetini kim giderecek.?" diye sordu.

Milli sporcu Millî takım Antrenör ve uzman Eğitmen Bilal Çelebi, YEDAŞ mağduru olarak sorununun çözülmesi için hangi yola kime başvuracağını bilemediğini belirtti. Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde Yıllardır kirada oturmakta olduğunu ifade eden Bilal Çelebi yedaş ın kendisini nasıl mağdur ettiğini şu şekilde açıkladı.

Mağduriyetimi bildirdim

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde Yıllardır kirada oturmaktayım. Başımı sokacak bir evim olsun diye yıllardır çalıştım. 19 Mayıs’ın Çandır Mahallesi Çarşaflı mevki 6-1 adresinde babadan kalma arazimizde bütçemin yettiği kadarıyla başımızı sokacak bir evim olması için gerekli mercilere başvurarak resmi izinlerimi alarak belirli bir plan ölçüsünde proje uzmanlarının tavsiyesi üzerine kendi arazimizde bana gösterilen yere ev yapmak için harekete geçtim. Arazim üzerinde çalışma yaparak inşaatını yapacağım eve gidecek yolu açtık. Yedaş’ın elektrik direği yolun ortasında kalırken yapılacak binanın üstüne de elektrik hatları yer almakta. iki ay önce Gerek Yedaş’ı arayarak gerekse dilekçe yazarak Yedaş bünyesine Elektrik direklerinin yerinin değişmesinin gerektiğini mağduriyetimi bildirir şekilde ifade ettim.

Ben ve benim gibilerin mağduriyetini kim giderecek?

Dilekçemde bana engel taşıdığını ev yapacağımı dile getirdim. iki aylık süre zarfında defalarca yedaş’ı aradım Genel merkezlerine e Mail yoluyla Mağduriyetimi dile getirdim. iki aydır uğraşmama rağmen yedaş ta muhattap bulamadım. Konuyla ilgili mahalle muhtarlarına danıştığımda Yedaş’tan kendilerinin de mağdur olduklarını mahalle olarak sıkıntılarımız oluyor arayarak veya dilekçe vererek ulaşmaya çalışıyoruz. Bize geri dönüşler altı ay dokuz ay kadar sürüyor dediler. Vatandaş olarak yedaş a sormak istiyorum. Ben ve benim gibilerin mağduriyetini kim giderecek.

Halkın sesine kulak vermeyen yedaşı kınıyor ve hizmet yapmaya davet ediyorum dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)