Alexa

Yeni Ömer Halis Demir ve Feti Sekin'ler Geliyor

İlkadım Belediyesi'ne ait İLKEM'de eğitim gören çocuklar, Ömer Halis Demir, ve Feti Sekin gibi vatansever gerçek kahramanları örnek alarak yetişiyor.

Yeni Ömer Halis Demir ve Feti Sekin'ler Geliyor

SAMSUN - İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kadifekale, Yaşardoğu ve Derebahçe Etüd Merkezlerinde eğitim gören çocuklar milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetiştirildiği kaydedildi.

Temel eğitim bilgilerinin yanı sıra milli ve manevi ilimlerinde verildiği İLKEM (İlkadım Etüd Merkezi) de, çocuklar, aldıkları eğitimlerle ülkesine, devletine ve bayrağına sevdalı nesiller olarak hayata hazırlandığı belirtildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halis Demir ve İzmir’in Bayraklı ilçesindeki adliye binasına düzenlenen bombalı araç saldırısında canını hiçe sayarak mermilerin üzerine koşan Fethi Sekin gibi kahramanları kendilerine örnek alan çocuklar asker ve polis olmak istediklerini söylediler.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Belediye olarak İLKEM etüd merkezlerimizde temel eğitimin yanında milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştiriyoruz. Yarınların Türkiye'sinin büyükleri olacak yavrularımızın eğitimini çok önemsiyoruz. 15 Temmuz'dan sonra çocuk ve gençlerimiz yabancı çizgi film kahramanlarını değil, bu ülkenin gerçek kahramanlarını örnek alıyor. Çocuk ve gençlerimizden çok ümitliyiz. Bu manada belediye olarak ülkesine, milletine ve bayrağına sevdalı nesillerin yetişmesi için çocuklarımıza tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. " diye belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 20:21
YORUM EKLE

banner325