YEPAŞ'tan Eğitim Desteği

YEPAŞ Samsun Alaçam Kızlan İlköğretim Okulu’nun onarımını ve eksiklerini tamamlayarak daha güzel bir görünme kavuşturdu.

Samsun 26.11.2019, 17:17 26.11.2019, 17:49
YEPAŞ'tan Eğitim Desteği

19 Mayıs 1919 Milli Mücadele’nin 100. Yılı dolayısıyla özel çalışmalarına devam edenYEPAŞ sosyal sorumluluk projelerine devam ederken Samsun Alaçam Kızlan İlköğretim Okulu’nun onarımını ve eksiklerini tamamladı.

YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM okullara yapılan desteği çok anlamlı ve özel bulduğunu ifade ederek, geleceğin teminatı olan çocukların daha yaşanabilir bir ortamda okumaları, güzel zaman geçirmelerinin kendileri için önemli olduğunu dile getirerek, "Elektrik tesisatının yenilenmesi, okulun boyanması, atölyelerinin onarılması ve eksik malzemelerin temin edilmesi gerekiyordu. Bu konuda YEPAŞ olarak destek verdik ve ekip arkadaşlarımızla gönüllü iyileştirmelerle onarımlarını gerçekleştirdik. Kızlan İlkokulu yapılacak olan yardımın YEPAŞ yetkililerine yani bizlere ulaştırılmasında emeği olan Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent KURUOĞLU’da bizleri bir köy okuluna yönlendirdiği için ayrıca teşekkür ederim’’ dedi. 

Kızlan İlköğretim Okulu Müdürü Ayhan Dodur konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise, YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM’a okullarını yenilediği ve tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bizleri bugün yalnız bırakmayan Kaymakamımız Sayın Fikret ZAMAN’a şahsım ve kurumumum adına minnettarım. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, şube müdürlerimiz, ilçemiz bölük komutanı ve ilçe emniyet müdürümüze teşekkür ediyorum’’ dedi. 

Konuşma sonrasında DODUR, YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM ve Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Başkanı Levent KURUOĞLU’na da teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)